Gaziosmanpaşa’nın AK Parti A.Adayları tanıtıldı
05 Ocak 2009 Pazartesi Saat 10:20
AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığı’nın düzenlemiş olduğu “Gaziosmanpaşa’nın Aday Adaylarını Tanıtıyoruz” programına yoğun ilgi ve katılım oldu.

Aday Adaylarının tanıtımına geçilmeden önce, sunucunun her adaya ‘kısıtlı’ olarak 10 dakika süre vermesi ve mevcut Belediye Başkanı hakkında konuşulmaması ve atıfta bulunulmamasını istemesi veya usulün böyle olması tüm katılımcılar ve A.Adayları tarafından demokratik karşılanmadı.

Açılış konuşmasını yapan AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Av. İsmail Ergüneş, “Bugün burada bulunan 3 Aday Adayımız ve toplantıya katılamayan Belediye Başkanımız Dr. Erhan Erol’un da içinde bulunduğu Aday tanıtım toplantımızı yapıyoruz. AK Parti, her vatandaşımızı kucaklayan, yoksulunun, yaşlısının ve gencinin her zaman yanında olmuştur. AK Parti, tuzu kuru olanın değil samimi ve dürüst olanların partisidir. Kurulduğumuz günden bugüne kadar olduğu gibi 29 Mart seçimlerini de kazanarak yolumuza devam edeceğiz. Yılmadan, usanmadan çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şimdiden tüm Aday Adaylarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Daha sonra İl Başkan Yardımcısı Av. Ahmet Özer’in yaptığı konuşmada, “İlk günkü heyecanımızı kaybetmeden bugün de aynı şekilde kangi görevlerde olursak olalım çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve sürdürmeye de hep birlikte devam edeceğiz. Burada bugün, Aday Adaylarımızı tanıtırken 1 mevcut belediye başkanımız var ve 3 tane de yeni Aday Adayımız var. Tabii ki, bir kişi seçilecek ama kim kazanırsa kazansın onun yanında olacağız ve hizmet çalışmalarımız devam edecektir. Tüm Aday Adaylarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Aday Adayı Çetin DENİZ…

Daha sonra isimlerin alfabetik sırasına göre kürsüye Aday Adayı Çetin Deniz davet edildi. Çetin Deniz’in yaptığı konuşmada ise, “Öncelikle, İsrail’in Filistin’de yaptıkları insanlık dışı hareketlerini kınayarak bir an önce bu vahşeti sona erdirmesini diliyorum. Gaziosmanpaşa’da AK Parti’nin kuruluşundan bugüne kadar ilçede çeşitli görevlerde bulunarak, durmadan çalıştım. Bu teşkilatta görev yapan arkadaşların verdikleri sözleri unutmamalarını dilerken her zaman dik duruşu sergilemelidir. İşte bu sıkıntı duyduğum konulardan dolayı Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Aday Adayı oldum. Çok önemli projelerimiz mevcuttur. Öncelikle gönül köprüsünü kurmaya başlayacağız. Eğer, bir yöneticimiz halkın arasına katılamıyorsa, gönül köprüsünü kuramıyorsa veya ben falan mahalleye gitmem diyorsa o kişi bu yöneticiliği yapmıyor demektir. Biz göreve gelirsek, sırça köşklerde oturarak öyle halkın içine girmemezlik de yapmayacağız. Burada bulunan herkese saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Aday Adayı Mustafa KAAN…

Daha sonra kürsüye Aday Adayı Mustafa Kaan gelerek, “AK Parti’nin kuruluşundan bu yana görev yapmaktayım. Biz göreve gelirsek, ilçe halkımızla yapacağımız istişareler sonrasında icraatlarımızı yapacağız. Ekibimiz, fakir fukaranın derdinden anlayan, onlarla yakından ilgilenecek, arandığında makamında olacak ve telefonu her an açık olacak kişilerden olacak. Ayrıca, sağlık ve eğitim konusunda çok önemli atılımlar yapacağız. İlçemizin yol düzenlemelerini, yeni yollar açarak trafik sıkıntısından kurtaracağız. Modern ve toplu konutlar yaparak Gaziosmanpaşa’yı gerçekten Cazibe Merkezi durumuna getireceğiz. Spor kulüplerini de önemli derecede rahatlatacağız. GOPAŞ, belediyenin tek KİT’i durumundadır. Her kim başkan olursa GOPAŞ’ı kullansın diyorum. Yani; belediyenin tüm ihaleleri GOPAŞ üzerinden yapılırsa, vatandaşlara ve yoksullara çeşitli yardımlar yapılmalı. Gelin, Gaziosmanpaşa’yı birlikte yönetelim. Gelin, Gaziosmanpaşa’ya bir üniversite yaptıralım. Gelin, fakir fukaranın yardımcısı olalım ve birlikte çalışalım. Kim hayırlı olacaksa Allah onu başkanlığa nasip etsin” dedi.

Aday Adayı Ali Rıza KANSIZ…

Son konuşmacı A.Adayı olarak Ali Rıza Kansız kürsüye gelerek, “Öncelikle herkesi saygıyla selamlıyorum. Şimdi burada bulunan 3 Aday Adayına kendini tanıtması için 10 dakika süreli konuşma veriliyor. Ama bu 10 dakikada kendimizi nasıl ifade edeceğiz, sizlerin takdirine bırakıyorum. Ama yapacak bir şey bırakılmadığı için buna uyacağız. Şimdi AK Parti’ye ve Genel Başkanımız Recep Tayip Erdoğan’a gönül verdiğim için Aday Adayı oldum. 50 yıllık Gaziosmanpaşalı olarak ilçeme hizmet etmek istiyorum. Ama bugüne kadar yeterli hizmetin verilmediğini de söylemek istiyorum. Özellikle Sarıgöl ve Bursa Mahallesi’ndeki sorunları birlikte gidereceğiz ve buraları cazibe merkezi haline getireceğimi de ifade ediyorum. Bununla birlikte çok özel ve çok ciddi projelerimizle hazırım. Onun için, birlikte çalışacağız, birlikte başaracağız ve AKP’yi birlikte zirveye taşıyacağımızın sözünü veriyorum. Hayırlısının olmasını diliyorum” dedi.

Toplantı, konuşmaların ardından hemen sona erdi.

Salonda bulunanlar, toplantı çıkışında A.Adaylarını tek tek tebrik ederek salondan ayrıldı.