Atilla Baykal, yaptırdığı okulu teslim etti
04 Nisan 2011 Pazartesi Saat 11:49
Hayısever işadamı ve Tek Rumeli TV Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Baykal, bağışçısı olduğu Havuzbaşı İlköğretim Okulu ek binayı bitirip teslim etti...

Hayısever işadamı ve Tek Rumeli TV Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Baykal, bağışçısı olduğu Gaziosmanpaşa’da bulunan Havuzbaşı İlköğretim Okulu ek bina inşaatını bitirerek gününde İstanbul Valiliği nezdinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim etti.

Teslimat sonrası İstanbul Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden sorumlu Vali Yardımcısı Harun Kaya tarafından Baykal’a gönderilen yazıda ise, “Gaziosmanpaşa ilçesi Havuzbaşı İlköğretim Okulu bahçesine hayırsever işadamımız sayın Atilla Baykal (BAYKAL Akümülatör San. Tic. Td. Şti.) tarafından Ek bina yapımı (26 derslik + konferans salonu + çok amaçlı salon) tamamlanmış olup, tarafımızdan teslim alınmıştır. Sayın Baykal’a bağışından dolayı şükranlarımızla teşekkür ediyoruz” dedi.

Öte yandan, okul inşaatının başlangıç tarihi Eylül 2008, teslim tarihi 23.9.2010 olurken aradan geçen yaklaşık 6-7 ay gibi sürede inşaatın geri kalan ince işçiliğinin Milli Eğitim tarafından bitirilmesi gerekiyordu. Bu noktada, özellikle ilçe halkı okulun yeni eğitim-öğretim yılına kadar Milli Eğitim tarafından inşaatı bitirilerek açılışın yapılmasını heyecanla bekliyor.

Hayırsever işadamı Atilla Baykal’ın teslimat sonrası yaptığı açıklamada, “Okulun 1. Katı 4.5 m. yüksekliğinde olup, spor için uygun bir alan da oluşturulmuştur. Ayrıca, bodrum katta uygun görülürse çocuklarımız için eğitici bir yüzme havuzu da yapılabilir. Bir üst katta, tiyatro ve çok amaçlı kullanılabilecek tiyatro ve konferans salonu olarak kullanılabilir durumda yapılmış olup, diğer 4 katta da eğitim amaçlı sınıflar kullanılabilir 26 derslik olup, çift tedrisat öğretim yapılabilir. Havuzbaşı İlköğretim Okulu’nun kaba inşaatını gününde bitirerek Valiliğe teslim etmenin mutluluğunu da yaşıyoruz. Fakat, bizim teslim tarihimiz olan 23.9.2010 gününden sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün hemen ince inşaatına başlaması gerekiyordu. Yaklaşık 6-7 ay oldu ve halen başlanmamasına da bir anlam veremiyoruz. Ama bir an önce yapılmasını bekliyoruz. Bu konuda zaman zaman ilçe halkımız da bizlere ‘Okulumuz tam olarak neden bitmedi?’ diye soruyor. Bizler de cevaplamaya çalışıyoruz ama İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Acilen okulu bitirmesi hem bizleri hem de ilçe halkımızı ve dolayısıyla da Milli Eğitimi rahatlatarak öğrencilerimizin bir an önce okullarına kavuşmaları sağlanmış olacaktır. İnanıyorum ki, yetkililer de bir an önce okulu bitirmek için çalışmalara başlayacaktır. İlçemize ve geleceğimizin teminatı olan Gençlerimize şimdiden hayırlı olmasını dileyerek başarılar temenni ediyorum. Cumhuriyete sahip çıkacak genç nesillere böyle bilim yuvalarında eğitim vererek erişebiliriz. En büyük arzum ise, geri kalan ince inşaat işlerini yetkililerin bir an önce bitirerek okulun kerdelasını kesmek olacaktır. Bu okulda okuyan öğrencileri görmek beni mutlu ediyor. Geleceğimiz olan gençlerimize ne kadar yatırım yapsak azdır. Ülkemize, İlçemize ve gençlerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.