İlçemizi Kültür Başkenti Yaptık

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, “Bakırköy’ü kültür-sanatın başkenti” yapma iddialarında emin adımlarla ilerlediklerini söyledi.

İlçemizi Kültür Başkenti Yaptık

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, “Bakırköy’ü kültür-sanatın başkenti” yapma iddialarında emin adımlarla ilerlediklerini söyledi.

İlçemizi Kültür Başkenti Yaptık
Editor: YALÇIN ARICI
03 Mart 2017 - 11:16

Bakırköy Belediyesi olarak kültür-sanatın her alanında çalışmalara ev sahipliği yaptıklarını belirterek şunları söyledi: “Bakırköy Belediyesi Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi, Yunus Emre Kültür Merkezi ve İspirtohane Kültür Merkezi’nde sanatın her dalına ev sahipliği yapıyoruz. Türkiye’de ilk kez olmak üzere Bakırköy Belediye Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni’ni sanatçılarımızın oylarıyla belirledik. Bakırköy Belediye Tiyatromuz ve sanatçılarımız 2016 yılında tiyatro dalında Afife Jale gibi Türkiye’nin en önemli ödüllerini kazandı.

Belediye Tiyatrolarımızın tüm oyunları kapalı gişe oynamaya devam ediyor. Ayrıca yurt içi ve yurt dışı turnelerimiz de sürüyor. Her yıl Bakırköy Belediye Tiyatrolarımız 8 yetişkin, 2 de çocuk oyunu sahnelemektedir. Kültür merkezlerimizde her yaş grubu Bakırköylülere ücretsiz kültür ve sanat kursları da sürmektedir. Kültür-sanat merkezlerimizde resim ve heykel sergilerine ev sahipliği yapmaya devam ediyoruz. Kültür-sanat merkezlerimiz ayrıca İstanbul’da sahne sıkıntısı çeken tiyatrolarımıza da ev sahipliği yapmaktadır. Kültür-Sanat merkezlerimizde ülkemizin önde gelen müzik sanatçılarına, gruplarına konser imkanı da veriyoruz.

Yazlık sinemayı hayata geçirdik. Eski bir su tankerini yazlık sinemaya dönüştürdük ve yazın her akşam dönüşümlü olarak Bakırköyümüzün 15 mahallesinde yurttaşlarımıza yazlık sinema keyfi yaşatıyoruz. Her yıl çevre kısa film festivali düzenliyoruz.

2013 yılında nikah salonu olarak yapılan mekanı kültür-sanat kompleksine dönüştürdük. Kompleks bünyesinde Tarık Akan Konferans Salonu, Yaşar Kemal Kütüphanesi ve Etüt Merkezi, Milli Mücadele Eğitimciler Öğretmenevi’ni hizmete açtık. Her yıl 5 sinema-televizyon öğrencimize kültür-sanat bursu veriyoruz. Yeşilköy’de Atatürk ve Etnoğrafya müzelerini , mizah müzesini hizmete açtı. Bakırköy’ün her mahallesine sokak kütüphanesi açıyoruz. Bakırköy’den Anadolu’nun dört bir yanına kitap gönderiyoruz. Etüt merkezlerimizin sayısını artırıyoruz.”

 

Bu haber 650 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum