YAŞAM ÖĞRETİSİ!..
Ahmet AYDIN

Ahmet AYDIN

YAŞAM ÖĞRETİSİ!..

12 Aralık 2021 - 03:28

Çöp kamyonu kanunu, ders alınası ve ibretlik bir tecrübe…
Kadın taksiye binmiş ve havaalanına gitmek istediğini söylemişti. Sağ şeritte yol alırken siyah bir araba park ettiği yerden aniden yola, önlerine çıktı. Taksi şoförü önüne aniden çıkan siyah arabaya çarpmamak için sert şekilde frene bastı. Taksi kaydı ve diğer arabaya çarpmaktan kıl payı farkla kurtuldu. Siyah arabanın sürücüsü camdan başını çıkararak bağırıp çağırmaya hatta küfretmeye başladı. Taksi şoförü ise gayet sakin bir şekilde ona gülümsedi ve içten bir şekilde el salladı. Kadın bütün bu olup bitenlerini şokunu yaşarken, taksi şoförünün tavrına daha da şaşırmıştı.

Kadın daha fazla dayanamayarak: “Neden böyle davrandınız? Adam neredeyse arabanızı mahvedip ikimizi de hastanelik edecekti.”

Taksi şoförü gülümsemeye devam ederek: “Çöp Kamyonu Kanunu” dedi.

Kadın: “Çöp Kamyonu Kanunu mu? Nedir o?” diye sordu, zira adamın söylediklerinden hiçbir şey anlamamıştı.

Şoför açıkladı: “Pek çok insan, çöp kamyonu gibidir. İçleri çöp dolu olarak her tarafta dolaşıyorlar; kızgınlığı, öfkeyi ve hayal kırıklığını biriktiriyorlar. Ancak doldukça çöpleri bırakacak bir yere ihtiyaç duyuyorlar. Bu bazen ben, bazen de siz olabilirsiniz. Onları dikkate almayın. Sadece gülümseyin, onlar için iyi şeyler temenni edin ve yolunuza devam edin. Onların çöpünü alıp işyerinize, evinize veya sokaktaki diğer insanlara dağıtmayın.”

Başarılı insanlar, çöp kamyonlarının günlerini mahvetmelerine ve dünyalarını ellerine geçirmesine izin vermezler.

Hayat; sabahları pişmanlıklarla uyanmak için çok kısa, dolayısıyla ‘’Size iyi davranan insanları sevin, iyi davranmayanlar için iyi temennilerde bulunun.’’


Hoşça kalınız…
 
 

Bu yazı 512 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum