HADIM ETMEK ÇÖZÜM-MÜ?
İbrahim Erdem KARABULUT

İbrahim Erdem KARABULUT

HADIM ETMEK ÇÖZÜM-MÜ?

25 Şubat 2018 - 18:30

   Birkaç gündür başta devletimizi yönetenler olmakla beraber birçok sivil toplum kuruluşunun yanında bu konuda türeyen birçok uzman çocuk istismarının önüne geçmek için tartışıp duruyorlar. İbretle izliyoruz, dinliyoruz.

Sonuç ne çıkacak merak ediyorum. Daha önce benzeri bir konu idam konusu idi. İnsanlar ellerinde pankartlar, afişler ile miting alanlarını dolduruyor, partilere, hükümete mesaj veriyorlardı. Siyasi ve terör suçları için (idam gelsin) Fakat sonuç olarak bir adım ileri gidilmedi.

Canımız yandığı an akla gelebilecek en ağır cezayı vermek için kıyameti kopartıyoruz. Saman alevi gibi küçük bir alev gibi yanıp sönüyor ve unutuyoruz.

Tabi-ki çocuk istismarcılığı af edilecek cezasız kalacak bir suç asla değildir. Keza ülkeyi kana bulayan terör örgütünü af etmek müsamaha göstermek keza aynıdır. En ağır cezaya çarptırılması hususunda ufacık bir endişem, kaygım yoktur.

Fakat bizler nedense o an feryat, figan kıyameti koparıp dururken nedenlerini araştırma gereği duymayız.

Hadi canım sende diyenlerinizi duyar gibiyim. O halde fikrimi açıklayayım…

Akşam evde kahvemi içerken bir sivrisinek canımı yaktı, kanımı emdi. Hatta bir virüs bulaştırdı. Şimdi o sineği yakalayıp idam etsem ne olur, jiletle derisini yüzsem ne olur.

Eğer bahçede sivrisinek bataklığı var ise o temizlenmez ise bugün bir sivrisinek beni yarın bir sivrisinek bir başkasını sokacaktır.

Bu durumda yapılması gereken ise acilen bataklığı kurutmaktır…

Keza uyuşturucu ile mücadelede aynı yöntem geçerli sokak satıcısını al içeri at, hatta en ağır cezayı ver yerine mutlaka bir başkası getirilecektir.

Burada da aynı yöntem kullanılmalı uyuşturucunun başı alınmalı, hep başlarla uğraşılmalı. Ağacın dallarını budadıkça ağaç daha güçlenir. Ancak kök kesilirse ağaç kurur misali hareket edilmeli.

Şimdi ne ilgisi var bunun iğdiş edilmesi gereken insan kılıklı hayvanlarla diyenleriniz vardır mutlaka; Sosyologlar, psikologlar ve uzmanlık alanı olan kişilerin fikir ve düşünceleri ile hareket edilmez ise iğdiş edilecek insan kılıklı hayvanların önüne geçmek mümkün olmayacaktır.

Birazda sizlerin kafa yormasını diliyor.

Kalın sağlıcakla…

Bu yazı 1827 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum