HDP ASLA KAPATILMAMALIDIR!..
İbrahim Erdem KARABULUT

İbrahim Erdem KARABULUT

HDP ASLA KAPATILMAMALIDIR!..

05 Ekim 2021 - 22:00

HDP Kapatılırsa her şey düzelir mantığı abesle iştigaldir.
 
Bugüne kadar onlarca kez kapatılan HDP tekrar başka bir parti olarak karşımıza çıkacaktır. Bunu görmemek ve bunun olacağını bilmemek siyasi otoritelerce kabul edilecek bir durum değildir.
 
Ülkemizde az çok siyasetin içerisinde olan herkes HDP varlığını PKK/YPG adlı terör örgütüne borçludur diyorsa HDP'nin PKK/YPG terör örgütüdür demesi nasıl beklenilir.
PKK Denen kan emici örgüt Türkiye Cumhuriyeti Devletinin 50 yılı deviren bir mücadelesi sonucu ülkemizde artık eylemlerini yapamayacak bir duruma getirildiyse bunu tekrar başa döndürmenin hiçbir anlamı yoktur.
 
Dün ABD Parlamentosunda 2022 yılı için PKK/YPG örgütüne aktarılmak üzere 177 Milyon Dolar ayrılmasını iyi okumak gerek.
 
AB ülkelerinin birçok vakıf ve şirket üzerinden direk/en direk bir şekilde desteklemesini iyi okumak gerek.
 
Dünyanın elinde oyuncak olan bu PKK denen alçak örgütün yapısını, pozisyonunu, duruşunu, amacını çok iyi bilen Devlet aklı biliyor ki bu örgüt vekalet savaşçısı olarak kullanılan bir kahpe yapı.
 
İçerisinde barındırdığı insan cinsinin yarısından fazlası ise dünyanın farklı ülkelerinden bu alçak örgüte sızdırılmış kan emici çetelerden oluşmaktadır.
 
Doğu ve Güneydoğu halkı artık PKK denen alçak örgütün ne olduğunu neye hizmet ettiğini tam gördüğü bir noktada HDP'nin kapatılması Kürt asıllı vatandaşlarımızın toplum içinde ABD/AB gibi ülkelerin provokatörlerinin oyununa gelmesini sağlayacağını görmek gerek.
%10-15 Gibi hiçte küçümsenmeyecek bir halk oyunu arkasında bulan HDP'nin kapatılması yerine HDP siyasetçilerinin PKK bağlantılarını kesip koparmak daha mantıklı bir yaklaşım olur.
 
Parlamento bu konuda bir çözüm üretebilir.
 
Sıfatı Millet vekili olan birinin bu ülkenin Askerine, Polisine, masum devlet memuru ve vatandaşına silahlı saldırı yapmış ve Devletimizin kolluk kuvvetlerince hakkettiği cezaya çarptırılmasına vesile olmuş bir teröristin Cenazesine, Hapishanede ziyaretine gittiğinde ilk oturumda millet vekilliği düşürülmelidir.
 
Devletin ve birçok devletin terör örgütü olarak tanıdığı PKK/YPG terör örgütüne terörist demeyerek Gerilla/Savaşçı diye ifade ederse Millet vekilliği düşürülecek bir yasal düzenleme yapılmalıdır.
 
Parti kapatmak çözüm getirmeyeceği gibi çözümsüzlüğü arttıracağı gerçeği göz ardı edilmemelidir.
 
Durup dururken CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun "Kürt meselesi tarafımızdan çözülecektir, bunun adresi parlamentodur" sözü iyi analiz edilmelidir.
 
Parti kapatma yerine bireylerin şahsi olarak PKK/YPG ve diğer bölücü örgütlerle ilgili yaklaşımlarından dolayı dokunulmazlık zırhlarının anında kaldırılacağı ve bağımsız yargı önüne çıkarılarak bu tutumları ile ilgili Milletvekillikleri döneminde dahi yargılanabilmelerinin önü yasal bir düzenleme ile açılmalıdır.
 
Benzeri birçok şekilde ele alınacak yasal düzenleme ile düzenlenecek bir sistem Partiyi/Partileri kapatmaktan daha kolay ve akılcı olacaktır...
 
Hoşça kalınız…
 

Bu yazı 70 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum