PUTİN'İ TÜRKİYE BÜYÜTTÜ!..
İbrahim Erdem KARABULUT

İbrahim Erdem KARABULUT

PUTİN'İ TÜRKİYE BÜYÜTTÜ!..

03 Mart 2022 - 12:53

Oyunu oynayan Rusya, Büyük Tuzak ise ABD tarafından kuruluyordu.
Bu işgalin sonunda kaybeden başta Türkiye oldu.
Devamında  Rusya ve Ukrayna oldu.

Sonuçta Ukrayna, AB ve ABD'ye yeşil ışık yaktığı için çok kısa sürede desteklerle savaşın etkisini atlattığı gibi ekonomisini de düzeltir.

Savaşın henüz beşinci gününde 17 Milyon dolarlık kripto para yardımı toplanmasının dışında neredeyse yeni bir ordu kurulacak kadar silah, mühimmat ve gıda yardımını AB ülkesi olup katkı sağlamayan ülke kalmadı...

Ukrayna içerisinde eli silah tutan erkekler sınır dışına çıkarılmayıp çocuklar, yaşlılar ve kadınlar için Yunanistan, Polonya, Romanya, Almanya gibi ülkelerde sivil halk elinde çiçeklerle hoş geldiniz diyerek gönüllülerin evlerine almak için yarışa girdiği Ukraynalı sığınmacılar rahat ettirilirken bu tablonun içinde yaşanan utanç görüntüsü ise rengi sarı saçlı mavi gözlü olmayıp evlilikten Ukrayna vatandaşı olan kadınların ve çocuklarının aynı ülke vatandaşları olduğu halde sınırdan alınmaması AB denen ülkelerin ikiyüzlülüğü ve riyakarlığını göstermiş oldu.

Ukraynalı bu sığınmacılara ise şimdilerde AB sığınmacı dahi demek istemediği için yeni bir statü ararken Suriyeli, Iraklı, Libyalı savaş mağduru sığınmacıları denize döküp sınır kapılarında coplayarak geri göndermişti.

Tüm bunların yaşandığı dünyada isimlerinin Çeçen olduğu dinlerinin İslam olduğu bu Çeçenlerin Rus uşaklığı yaparak Allah-u Ekber diyerek Ukrayna’ya milis güç olarak girmeleri nasıl bir akıl tutulmasıdır.

Bu savaşta açık görülen bir şey tekrar ortaya çıktı ki, bu da Türk'ün Türk'ten başka dostunun olmadığıdır...

Türk siyasiler aklını başına almalıdır. Bu ibret dolu savaşı iyi analiz etmelidir. O kutsal çatı TBMM'in de liderlerin iki dudağı arasında liyakatsız insanların vekil yapılması yerine oy potansiyeli olmayıp devlet aklı ile hareket edecek adam gibi adamların seçilmesini sağlamalıdır.

Putin, Rusya için yine o bağımsız devletlerden avantasını alıp savaşın ziyan ve zararını çıkarır, fakat Türkiye en çok mağdur olan ülke olarak başta ülke vatandaşları olmak üzere bir 30 yıl daha ekonomik kriz ile uğraşır.

Tabi ki güç sarhoşluğundan uyanmayan Rusya'nın Ayı lakaplı Putin'i kış uykusundan uyanıp Nükleer kozunu blöf yapmanın dışına taşımazsa.

Kalın Sağlıcakla...


 

Bu yazı 299 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum