Recep Tayyip ERDOĞAN GİTMELİDİR!..
İbrahim Erdem KARABULUT

İbrahim Erdem KARABULUT

Recep Tayyip ERDOĞAN GİTMELİDİR!..

06 Aralık 2020 - 21:16

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir şekilde derhal koltuğundan indirilmelidir!..

Diğer siyasi Partilerin liderleri sıcak makamlarından çıkmayıp birlikte siyaset yaptığı yol arkadaşlarını Ankara'ya çağırıp el etek öptürürken, danışmanlarını takım elbiselerini ve ayakkabılarını boyama işlerinde görevlendirirken, şoförlerini çocuklarının okul servislerinde ve eşlerine özel şoförlük yaptırırken Erdoğan sokakta sürekli toplumla iç içe, kendi ev alışverişini dahi yaparak halktan biri olduğunu gösteriyorsa, siyasette vefayı unutmuyor, komşuluk ilişkilerine önem veriyor, istediği yerde istediği zaman durup bir ailenin kapısını çalıp derdini dinliyorsa böyle lider olmaz diyerek Erdoğan'ı al aşağı etmeliyiz.
 
Dünya devletlerinin birçoğu Covit Corona 19 pandemi denen virüs karşısında çaresiz kaldığı bir dönemde başta ABD, AB denen gelişmiş ülkeler olmak üzere Afrika ve Asya kıtasında bulunan ülkelere tıbbi yardımda bulunduğu için derhal görevden el çektirilmelidir.
 
Bu dünyayı kasıp kavuran salgından önce neredeyse Büyükşehirlerin tamamında (DSÖ) dünya sağlık örgütünü ve gelişmiş ülkeleri şaşkına çevirecek şekilde muhteşem şehir hastaneleri kurduğu için derhal gönderilmelidir.
 
Savunma sanayiinde Gelişmiş ülkelerin ağzının açık kaldığı şekilde Türk ordusuna kazandırdığı İHA ve SİHA'lar için cezalandırılıp görevden alınmalıdır.
Türk ordusunun M1 silahlar ve Alman malı Tanklar ile  bağımlı olduğu Almanya'dan kurtarıp Tank Palet fabrikasını modernizasyonlaştırıp kendi ordumuz ve polislerimizi yerli üretim silahlarla donattığı için Erdoğan derhal gönderilmelidir.
 
Üçüncü köprüyü, Çanakkale köprüsünü, duble yolları, Metrobüs işletmesini, hızlı Tren'leri, Tünelleri devreye soktuğu için acil önlem alınıp bir şekilde görevden el çektirilmelidir.
 
Türk ordusu ve polisi başta olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşların içine sızan FETÖ terör örgütünün hain kalkışması sonucu pes diyerek bu kumpastan kaçmayıp, dünyanın desteklediği içeride ve dışarıda birçok ajanın desteklediği bu yapıyı çökerttiği için derhal görevden alınmalıdır.
 
PKK denen kan emici örgütü inlerine girerek kaçacak köşe bırakmadığı için, ABD ve AB ülkelerinin Milyonlarca dolar silah, mühimmat ile desteklediği bu örgütü bitirme aşamasına geldiği için Erdoğan derhal gönderilmelidir.
 
Gelişmekte olan Türkiye Cumhuriyeti Devletini hazmedemeyen, sürekli kendilerine meydan okuyan bir lider olarak her türlü kumpası deneyen, ekonomik baskılarla bunaltılan, ülkemizi bu tuzaklardan her defasında çıkarmayı başardığı için Erdoğan'dan kurtulmalı onu derhal bulunduğu yerden indirmeliyiz.
 
Kurduğu AKP içerisinde dahi ilk beş yıldan sonra devletin içinde alışa gelinmiş düzenin ağababalarını yerle bir edip kurumların bildiğini okumasını engellediği, başörtüsü, Cumhurbaşkanlığı oylama sisteminde görülen adaletsizliğe verdiği mücadelede içeride ve dışarıda yapılan baskılara aldırmadan çözüm ürettiği için derhal görevden alınmalıdır.
 
Tüm bu faaliyetleri yaparken meclise müdahaleyi alışkanlık haline getirmiş, Başbakanları pijamaları ile karşılayacak kadar ukala bir durumda olan, hatta 550 milletvekili olan bir parlamentoda  bir oylamada 311 çoğunlukla geçen oylama için akla zarar bir manşet atarak (311 el kaosa kalktı) diyen medyaya çeki düzen verdiği için Erdoğan derhal gönderilmelidir.
 
Sadece İmam Hatip Lisesi mezunlarının Üniversite okumasını engellemek için getirilen puan sistemini adil bir duruma getirdiği için, Başörtü meselesini çözdüğü için, Sincan'da demokrasiye 1000 yıl ayar verdik diyenlerin bağlı oldukları ABD ve AB göbek bağını kestiği için Erdoğan derhal gönderilmelidir.
 
Dünyayı kendi Üssü haline getiren başta ABD ve AB olmak üzere dünya 5'ten büyüktür diyerek sömürülmekte olan Başta Türkiye olmak üzere Afrikada'ki mazlum devletlerin arkasında duran, Irak'ta, Suriye'de, Libya'da, Azerbaycan'da oynanmak istenen oyunları usta hamlelerle tersine çeviren Erdoğan ve yönetimi gitmelidir.
 
Avrupa Ülkelerinin neredeyse tamamının destekleyip kafasını okşadığı Yunanistan için aklını başına al, koşulsuz şartsız yaptığın, yapmaya çalıştığın her ne ise ateşle oynadığının farkında değilsin diyerek adeta bak Ermenistan nasıl 20 yıldır işgal ettiği Azerbaycan'ın Karabağ topraklarından nasıl kuzu, kuzu gittiyse senin sonunda o olur dediği için derhal Erdoğan gönderilmelidir.
 
Mehmetçiğin 1974 yılında zulme dur diyerek KKTC kurulmasını sağladığı için Yiğit devlet adamı Başbuğ Rauf Denktaş'ın kurucu cumhurbaşkanı olduğu Kıbrıs için Akdeniz'de hiç bir şekilde taviz vermeden Kıbrıs ve Kıbrıs halkının yanında durduğu için derhal Erdoğan gönderilmelidir.
 
Rusya'yı arkasına alarak yaklaşık 20 yıl Azerbaycan'ın karabağ bölgesini işgal ederek, bu işgal esnasında ise kardeş ülkemizde insanlık suçu işleyip katliamlar yapan Ermenistan'ın bu zulmüne son vermek için Azerbaycan'ın yanında dimdik durarak işgale son vermesini sağladığı için, Nahçıvandan geçit açtırıp Dünya Türklerinin birbiri ile kesintisiz ticaret ve kültürel alışverişin yapılabilmesini sağladığı için, Erdoğan acilen görevden uzaklaştırılmalıdır. 
 
Türkiye Cumhuriyeti Kurucu Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün günün şartlarında Çankaya'da bir köşkten Ülkeyi yönettiği Çankaya köşkünden çıkarak Türkiye Cumhuriyetine yakışan Beştepe Cumhurbaşkanlığının temelini atıp adeta ABD beyaz sarayını kıskandıracak bir külliye yaptığı için onu derhal bu görevden uzaklaştırmalıyız.
 
Günün şartlarında TBMM eski binasının nasıl yetersiz kaldığını ve bu nedenle yeni TBMM binasının yapıldığı halde her üç beş yılda bir bir takım ek binalarla devasa bir alanda olduğu halde yeniliklere gidildiğini kıyaslamayı dahi beceremeyen içimizdeki ajan,provokatif söylem ve eylemlere inanarak yapılan beştepe külliyesi'nin Erdoğan'ın babasının malı olduğuna inanıp onu derhal bu görevden el çektirmeliyiz.
 
(MİT) Milli İstihbarat Teşkilatını gerek siber saldırılara karşı, gerek herhangi bir savaşta muvaffakiyetinin devamı için çelik zırhlı bir hale getirilen, araç, gereç, teknolojik desteklerle Pentagon ve CİA ile boy ölçüşecek duruma getirip Milli ve bağımsız bir istihbarat birimine dönüştürdüğü için Erdoğan bir şekilde görevden uzaklaştırılmalıdır.
 
Adalet dağıtan adliye binalarımızın rezil ve içinden çıkılamaz arşivlerinin düzenlenip Adalet dağıtan adliye binalarımızın her birini bir saray yavrusuna dönüştürdüğü Avrupanın ve Dünyanın en büyük adliye saraylarını inşa ettirdiği için hiç zaman kaybetmeden Erdoğanı bulunduğu görevden düşürmeliyiz.
 
Ceza ve tutuk evlerini modernize ederek Mafya ve baronların saltanatına son verip yaşanabilir Ceza ve Tutuk evleri inşa ettiği için mevcutları modernizasyon bir hale getirip Ceza ve tutuk evlerini işkencehane olmaktan çıkardığı için Erdoğan'ı görevden el çektirmeliyiz. 
 
Müteahhit hırsızlarının adeta ölüm evine dönüştürüp yüksek fiyatlarla sattığı konutları kentsel dönüşüm projeleri ile depreme dayanıklı yapılması için TOKİ ortaklığı ve denetimine alarak yaşanabilir kentlere dönüştürdüğü için Erdoğan derhal görevden el çektirilmelidir.

 Dul ve Yetimler için devletin farklı kurumlarının yaptığı konutları zamanla 100 TL taksitle ev sahibi yaptığı için, Deprem, sel, göçük, gibi olaylarda ev ve işyerlerini kaybedenlere ücretsiz ev yaptığı için Erdoğan derhal gönderilmelidir.
 
Kosgep ve İşkur ortaklığı ile özellikle gençler ve ev hanımlarına işlerini kurmaları için önce ücretsiz eğitim verip sonra hibe edilen paralarla iş kurmasını sağlayan, ekonomik bağımsızlıklarına kavuşturduğu için Erdoğan görevden uzaklaştırılmalıdır.
 
Denetimli serbestlik programlarını devreye soktuğu basit bir suçtan cezaevlerinde yatmanın önünü kapattığı için, Örnek vermek gerekirse "Elektriği kesilen bir ailenin kaçak bağladığı elektriğin tespiti sonucu yasa gereği 10 gün elektrik hırsızlığı ile suçlanıp 10 gün cezaevine atılması" gibi, Ev icraları ile bunalıma girerek intiharı defalarca yaşayan bir toplum olmaktan uzaklaştırıp ev icralarını çok zorunlu olmadıkça uygulamadan kaldırdığı için Erdoğan'ı görevden uzaklaştırmalıyız.
 
Dünyanın göz bebeği İstanbul sahillerini Mafya ve Baronların elinden alarak yıkım gerçekleştirip yeşil alanlara döndürdüğü için, Cadde ve sokakların değnekçiler vasıtası ile gasp edilmiş park alanlarını İSPARK adı altında yaşanabilir bir şehir haline getirdiği için, İstanbul'un susuzluğunu, çöp dağlarını, hastane kuyruklarını çözdüğü için derhal bulunduğu yerden uzaklaştırmalıyız.
 
Yaşadığımız Corona Covit 19 Pandemisinde Devlet hastaneleri dışında diğer bütün özel hastaneleri vatandaşının ücretsiz yararlanmasını sağladığı için, Geçinme zorluğu çekenlere ekonomik destek olduğu için, Acil servislerde yapılan müdahalelerde para istenmemesini sağladığı için, doğum ve tedavilerde hastanelerde rehin kalma dönemine son verdiği için Erdoğan yaptığı görevlerden uzaklaştırılmalıdır.
 
Bir toplu iğne yapamayan ülkeyi kendi deniz donanmasına gemiler yapabilecek konuma getirdiği için, Asker ve polisinin kullanabileceği birçok farklı envanterin üretimine geçişi başardığı için, Askeri yapılanmayı modernize ederek 20 ay gibi yapılan askerliği profesyonel bir duruma getirerek üç aya indirdiği için, TSK ve savunma sanayiine Kendi Tank, Füze, ağır ve hafif silahlar üretebilen fabrikalar kurduğu için, Asker, Polis, istihbaratını birbirine bağlayarak Türk jandarmasını içişleri bakanlığına bağlayıp valilerimize daha çok yetki vererek güvenlik güçlerinin rahat çalışmasını sağladığı için Erdoğan görevden uzaklaştırılmalıdır.
 
Dışa kara taşıtı araçta bağımlı olup Patentleri yabancı olan firmalara yıllarca Tofaş, Renault, Lada markalarının ve bunların arkasındaki baronların sadece yedek parça satışı ile dahi cüzdanlarını şişirdiği dönemden alıp kendi otomobilini üretebilen bir ülke durumuna getirdiği için, artık Türk malı helikopter motoru üretebilen mühendisler yetiştirdiği için, yabancı ülkelere giden beyin göçünü tersine çevirip ülkeye dönmelerini sağladığı için Erdoğan mutlaka görevden uzaklaştırılmalıdır.
 
Her ile bir havaalanı diyerek ve bunu yapmayı başarıp uçak yolculuğunu en fakir vatandaşın kullanabileceği bir duruma getirip THY Türk hava yollarını Dünyanın en güvenilir havayolu şirketine dönüştürdüğü için, Her ile bir Üniversite diyerek yola çıkıp her ile bir Üniversite yaparak yüksek öğrenimi daha kolay hale getirdiği için, YURT KUR ile öğrenci yerleşimini sağladığı için Erdoğan görevden uzaklaştırılmalıdır.
 
Tüm bu yapılanların içeride ve dışarıda bir çok baskıya maruz kalarak yapıldığını Mühendisler odası başta olmak üzere Tabipler odası, Barolar, Üniversiteler, Yargıtay Cumhuriyet başsavcı krizleri, muhalefet baskısı, TSK içine çöreklenen gruplar ve siyasi parti içerisine sızmış Lawrenc'lerin baskısı altında gerçekleştiği düşünüldüğünde ise takdir etmemek elde değil.
 
Bunların dışında maaşlarını Murdoch’lardan alan gazeteciler, Alman vakıflarının beslediği köşe yazarları ve okkalı maaşlarla ülkeye yön vermek adına maun masalarının deri koltuklarında plazaların lüks döşeli odalarından ülkeyi seyrederek maşa olarak kaleme aldıkları haber ve köşe yazıları ile yapılanları yok hükmünde sayıp 311 el kaosa kalktı manşetleri ile akılları zorlayanlar, Fetö terör örgütünün kurduğu medya ile yıllarca hükümetlere baskı ile beslenen medya patronlarının uşaklığını yapanların pompaladığı yalan,yanlış haberlere rağmen başardığı için Erdoğan mutlaka görevden uzaklaştırılmalıdır.
 
Ülkeyi yönetecek bir lider başa getirilmelidir.
Ana muhalefet partisi CHP den  başlayarak liderimizi arayalım.
CHP lideri Ülkeyi yönetmek CHP adlı partiyi yönetmekten daha kolay dediğine göre birinci aday olarak görebiliriz...
 
Yine muhalefette olan bir partimiz var biz HDP olarak YPG' PKK'yı arkamıza aldık diyorsa bir diğer adayımız HDP yöneticilerinden olabilir.
 
Kurulalı henüz üç yıl olmasına rağmen İYİ bir çıkış yapan İYİ parti lideri Akşener ise parti içi bir sıradan baskı ile küsüp evine giden bir lider olarak hafızalarda yerini korurken Parti içi muhalefet ile  ne yapacağını şaşıran bir lider olarak gündemdeki yerini koruyor. Ortak anayasa yapma olayını unutup lider adayı olarak görebiliriz.
 
AKP içerisinde yıllarca kader birliği yapan Geleceğin lideri ile Deva Partisinin kurucuları arasında olan liderler de yıllarca AKP'de siyaset yaptınız neden şimdi yollar ayrılınca parti kurdunuz, siyaseti bir ömür boyu meslek mi sanıyorsunuz? sorusunu sormadan lider olarak seçebiliriz.
 
CHP içerisinde bir dönem vekilliği bitiremeden ihraç edilen Öztürk Yılmaz'ın İŞİD terör örgütüne esir düşüldüğünde muhasebeci kenan olduğunu unutup lider seçebiliriz.
 
Sivas ilinde hızlı Tren lüzumsuz diyen SAADET lideri Temel beyde nihayetinde Erdoğan'ı aratmayacak bir lider olabilir.
 
Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun kurduğu BBP'sine hala onun anısına oy veren vefalı bir seçmenin desteklediği %1,5 alan Destici'de ülkeyi teslim edeceğimiz bir lider neden olmasın.
 
CHP Liderinin "Gel buraya Muharrem" diye sahneye davet ettiği yıldızı parlak fakat CHP içerisinde istenmeyen adam ilan edilse-de başlattığı hareketle Ülkemizi şaha kaldıracak yeteneği ortadayken neden lider olarak seçmeyelim.
 
Her dönem bir farklı tutum sergileyen eski İP şimdinin Vatan partisi lideri Perinçek ise unutulmamalı, Kurulu 100 partiden neredeyse 30 tanesi seçime girmeyi hak edecek durumda bunların başında ülkeyi yönetecek lider çok Erdoğan bulunmaz hint kumaşı değildir.
 
Ondan kurtulmalı ve saltanatına son vermek için mevcut liderler arasından mutlaka birini çıkarmalıyız.

Erdoğan yaptığı bu görevden alaşağı edilmelidir.
 
Devletin başına devlet gelecek diyen MHP seçmenini ayrı tutmak gerekir.Çünkü Devlet Bahçeli onurlu bir duruş sergileyerek yapılanları takdir ederek kayıtsız ve şartsız AKP'yi desteklemekte kendisine sunulan kumpaslı başbakanlığı kabul etmeyerek büyük bir devlet adamı olduğunu kanıtlamıştır.
 
Ülkemizi ve liderini eleştirirken ellerin vicdanlara konarak dünya siyasetine bakarak konuşmak gerek...
 
Her köşe başındaki siyasi kanaat önderlerinin, maaşlarını aldıkları yerler zamanla ifşa olunan usta gazetecilerin yalan yanlı ve yanlış haberlerini iyi analiz etmeliyiz.
 
Vatandaş olarak dolduruşa ,telkinlere kanmamalı ve aldanmamalıyız.
 
Bu ülke sağcısı, solcusu, inananı, inanmayanı, göçmeni, sabiti, mültecisi, ilticacısı ile yaşadığımız ülkedir.
 
Onu korumalı, sahiplenmeli, doğruya doğru, yanlışa yanlış diyecek kadar analiz etmeliyiz.

Oyumuzu, fikir ve düşüncemizi hiçbir kişi veya kuruma ipotek vermemeliyiz.
 
Kusursuz kadı kızı aramayı bırakmalı iktidarın yaptığı yanlış elbetteki vardır, bunları ise gezi olayları benzeri maşaların tezgahladığı oyunlarla itiraz etmek yerine demokratik haklarımızı sonuna kadar kullanarak çözüm üretmeliyiz.
 
Muhalefetin sattı, attı, peşkeş çekti, özelleştirdi, Suriyelileri taşıdı, pahalılık ve zamları getirdi, açılım sürecini yanlış yaptı, halkı fakirleştirdi, gemicikler aldı, kendisini Karun kadar zengin etti,

Yurt dışına milyar dolarlar götürdü şeklindeki ifadeleri ince eleyip sık dokumak gerektiğini bilecek kadar erdemli olmalıyız.
 
Elle tutulur iddiaların birisi Suriye uyruklu mülteci veya Vatandaşlık kazanmış olanlar üzerine söylenen ve üretilen haberlerdir.
 
Bu konuda bile Çanakkale şehitliği gezildiğinde en çok şehidin Şam doğumlu Osmanlı vatandaşları olduğu görülmektedir.
 
Tarihimizde bizim bahse konu Suriyeliler ve dillendirilen birçok ülke ile binlerce yıl Din, Dil ve sosyal yaşamı birlikte yaşadığımız bir kültürümüz olduğunu görecektir.
 
Keza 623 yıl aynı coğrafyada Osmanlı olarak birlikte yaşadığımız ve hala çekilen sınırın diğer tarafında Amca, Dayı, Hala çocuklarının varlığı bilindiği halde sanki uzaydan getirilen bir farklı insan topluluğu gibi Suriyelilerden bahsetmek ne kadar doğru bir düşüncedir, iyi analiz etmek gerekir.
 
Yine sosyal olarak düşünülüp yaşanan ekonomik sıkıntılar için ekonomist olmadığım için bu konuda yorum yapmak istemiyorum.

Bilinmesini istediğim önemli bir husus ise ülkede bir ekonomik sıkıntının olduğu gerçektir.
 
Fakat bir gazeteci olarak hayatımın hiçbir döneminde AKP'ye oy vermemiş yalnızca Cumhurbaşkanlığı oylamasında tuttuğum siyasi partinin Lideri Hayır oyu kullanacağız dediği seçimde ise, kendi irademle EVET oyu kullandım.
 
Son yerel yönetimlerde ise yine muhalefetin adayı İstanbul Büyükşehir belediye başkanına oy verdim.

Gazeteci olarak iktidarın 20 yıllık serüveninde ona oy vermediğim gibi İktidar partisinin seçilmişlerinden en çok zarar gören biri olarak diyorum ki: Doğru Tek'tir...
 
Daima doğruları desteklemek, yanlışların karşısında durmak gerek...

Hoşça kalınız...

Bu yazı 3936 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum