SAYIN SOYLU'YA ÖZÜR YAKIŞIR!..
İbrahim Erdem KARABULUT

İbrahim Erdem KARABULUT

SAYIN SOYLU'YA ÖZÜR YAKIŞIR!..

22 Haziran 2020 - 21:27

Sosyal medyada günlerdir tartışılan Soylu- Öztürk tartışması uzamaması adına son bulmalıdır. Sayın İçişleri Bakanımız Soylu, sayın Saygı Öztürk'ten özür dilemeli ve bu kavga sona ermelidir.
 
Yılların gazetecisi Saygı Öztürk kendisini tanımam yazılarını ise hiç takip etmem. Hiç bir yerde karşılaşmışlığım ve muhatap olmuşluğum olmamıştır. Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’yu tanır ve duruşunu bilirim.
Kendisi ile TV canlı yayın programı yaptığım biri olmakla beraber sohbet etmişliğim de vardır.
Yaptığı Bakanlık esnasında attığı cesur adımlardan dolayı TV programlarımda kendisini takdire şayan bulup yorumlarımda defalarca bahsettiğim de vardır.
 
Kendisinin de takip ettiğini bildiğim İstanbul GÜNDEM Gazetesi’nde defalarca köşeme taşıdığım övgü dolu makalelerim de mevcuttur.
 
Fakat daima ama daima doğrunun ve doğruların yanında olan bir gazeteci olarak şimdiye kadar yere göğe sığdıramadığım biri için olumsuz bir yazıyı kaleme almanın güçlüğünü bilerek sabırla konuyu takip ettim.
Sayın Öztürk'ün yazmış olduğu makaleyi defalarca okudum. İçişleri Bakanımızın (Bu alçaklıktır, namussuzluktur) ifadesinden sonra kaleme aldığı makaleyi de okudum.
 
Saygı Öztürk bir gazetecilik örneği sergilediğini kimsenin namusuna dil uzatmak gibi bir niyetle ne şimdi ne de bundan önce bir yazısının olamayacağını hatta  "eğer haberimle namusa dil uzatırsam o dili kendi elimle keser, yazan kalemimi de kendi elimle kırarım. Bu böyle biline" deme erdemliliğini gösteriyorsa söylenecek kelime kalmamış demektir.
 
TBMM içerisinde bulunan Milletvekillerimizin çok sık şerefsiz, namussuz, onursuz şeklinde kullandıkları ifadeler kürsü dokunulmazlığından kaynaklı olsa da toplumumuzda bu ifadeler hoş karşılanmadığı gibi sokakta söylendiğinde cinayete kadar gidebilecek söylemler de olduğu bilinmektedir.
 
TBMM üyelerinin hatta siyasi liderlerin karşılıklı bu tür ifadeleri kullanmaması hususunda defalarca makaleler ile rahatsızlığımızı, hatta çocuklarımızın ana haber bültenleri izleyemediğini ifade ettiğimiz bir anda, Saygı Öztürk'ün bu işe alınıp, yükselme konusunda milletin vicdanını yaralayan konuyu makaleye taşıması için kullanılan ifade daima takdir ettiğim Sayın Süleyman Soylu'ya hiç yakışmamıştır.
 
Ayrıca bu konunun İçişleri Bakanlığı’nın muhatabı olmadığı da ortadadır. Böyle olduğu halde konuya İçişleri Bakanlığı olarak sayın Soylu'nun müdahil olunması ise ayrıca anlaşılamamıştır.
Kısa süre içinde bu hiç ‘hoş olmayan’ sosyal medya ‘tartışmasının’ bitirilmesini umut ediyor, "Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır" hakkımı kullandığımı ifade ediyorum.
 
Sürçi-lisan ettiysem af ola…
Hoşça kalınız…
 

Bu yazı 11616 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum