Kolayı Zora Sokmak
Kadir BIYIKLI

Kadir BIYIKLI

Kolayı Zora Sokmak

18 Ağustos 2019 - 13:43

Geçen hafta maç yazısını bitirirken, Trabzonspor’un turu geçtiğini yazmıştık. Turu geçti belki ama, son 15 dakika hiç de rahat geçmedi. Abdülkadir Ömür ve Ekuban ile bu dakikalarda goller de bulabilirdi. Bundan sonraki turlar, Trabzonspor için bu kadar kolay geçmeyecektir. İlk ve ikinci yarının tamamında Trabzonspor, daha baskılı olan taraftı. Buna rağmen net pozisyonlar üretmede zorlandı.
Vakame’nin ve Abdülkadir’in kenarlardan sürüklediği takım, Ekuban ve Şorlot ile goller bulmayı denedi. Dönen topları da, Sosa, Parmak tamamlar ve goller bulunur diye düşündüler. Ünal hocanın özetle taktiği buydu. İlk devre Şorlot’un golü çalışılmış ve Ünal Karaman’ın bu planının bir parçasıydı. Bu golde dikkatimi çeken Şorlot oldu. Bir pivot santrafor nasıl olur, nereye koşar ve hangi vuruşu yapar, bunu net olarak gösterdi. Sosa’nın pasında 6 pasa koşması ve darbeli kafa vuruşu ile 1-0 öne geçtiler.
İkinci devre beklenen Prag baskısı erken geldi. Maçın son 20 dakikasında bu baskı daha da arttı. Sonra bir ara 1-2 olabilecek ortam dahi oluştu. Ünal Karaman Trabzonspor’un düşen orta sahasını Doğan Erdoğan ve Mikel ile canlandırdı.
Trabzonspor adına, maçın en iyisi önce taraftardı. Yaz sezonu ve kurban bayramını memleketinde geçiren Trabzonsporlular 40 bin kişiyle şov yaptılar. İkincisi Vakame. Penaltı kaçırsa dahi maçın en iyisiydi. Herkes çok koştu, herkes görevini yaptı. Sadece Uğurcan biraz formsuz. Novak’ın golü ise maçın hakkını ilan etti. Bir üst turda işler daha zor. Seneler sonra Avrupa kupası maçı Trabzon’a çok yakıştı.
Hoşça kalın…
 
 

Bu yazı 2045 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum