ŞOTA’YA ZAMAN LAZIM...
Kadir BIYIKLI

Kadir BIYIKLI

ŞOTA’YA ZAMAN LAZIM...

06 Ocak 2017 - 01:54

Ersun Yanal’ın her zaman doğru tercih olduğunu yazmıştım. Şota mı Ersun Yanal mı derseniz, Ersun Yanal ilk tercihim olurdu.

Başkan kararını verdi ve artık yeni teknik adam Şota.

Şota’nın teknik adamlık kariyeri Trabzonspor için yeter mi? Şu haliyle yetmeyecektir.

Şota, belli level’a henüz ulaşamadı.

Bazı teknik adamlar için kıstaslar vardır:

1- Aldığı takımı nerede bıraktı

2- Kaç yeni oyuncu takıma kazandırdı?

3- Hangi maçı tutabilmek için ne hamleler yaptı?

4- Hangi maç içi kazanmak için ne hamleler yaptı?

5- Takımın nefesini, enerjisini ekonomik kullandırdı mı?

Süleyman Hurma, bu işi bilenlerden. Kendisi Şota’yu hocalığa başlatan isim aynı zamanda. Trabzonspor’da Kayseri modelini deneyecek. Başarılı olup olmayacağını zaman gösterecek.

Trabzonspor Kayserispor değildir. Kayseri küme düşer, kimsenin umrunda olmaz. Trabzon 4.olur kıyamet kopar. Hurma bunların bilincinde bir isim.

Her şey birden bire olmayacağına göre, bazı şeyleri zamana yaymak lazım. Şota ile kaç yıllık sözleşme yapıldı bilmiyorum ama bir teknik adamın kendi takımını kurup idare etmesi, en kötü 1 sene.

Bu sürede ona gereken müsade tanınmalıdır.

Başkana yönelik Demirören eleştirileri ise doğrudur. Başkan para almıştır, almamıştır. Trabzonspor’un parasını önceden almışsa tamam. Ancak öncesinde Demirören’e demediğini bırakma, sonra git destek ol. Büyük bir hayal kırıklığı oldu başkan. Kendisi kendini haklı görebilir ama insanları çok yanılttığını söyleyebilirim. Ben kendisi hakkında en az yanılanlardanım diyebilirim. Öyle olmasaydı 12 yönetici neden istifa etti? 5 teknik adam ve sayısız ismi harcadı. Her şeye rağmen devam etmek isteyebilir, en doğal hakkıdır. Ama başarısızsam bu koltukta durmam diyen de kendisiydi. Takdir sizin sayın başkan.

Hoşça kalınız…

Bu yazı 1941 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum