Stresi Yaşattı...
Kadir BIYIKLI

Kadir BIYIKLI

Stresi Yaşattı...

26 Ocak 2021 - 01:31

Son 10 dakikayı 90 dakikanın özeti olarak görebilirsiniz. Trabzonspor stresi yaşıyorsa, demek ki hedefi var ve yolu doğru. Ömür’ün sakatlığından sonra orta sahadan ileriye top taşıyan adam sorunu yaşanır mı dedik? Bu maçlık Abdülkadir Parmak o bölgeyi nispeten toparladı. Ama serbest ve 10 numara oynayan iyi bir Ömür şart. Trabzonspor aslında fena başlamadığı maçta ilk yarım saate kadar baskılı oynadı. Berat’ın katılımı ile ön libero sorunu azalsa da bitmedi. Rakibin zayıf halkası çok ve Berat’ı değerlendirmek için erken. İlk devreyi önde bitiren Bordo-Mavililer ikinci devre farka koşar diye düşündük. Gençler ikinci devreye hem hızlı hem de atletik başladı. Trabzonspor ikinci golü bulana kadar Bordo- Mavililerin ceza alanında ataklar geliştirdiler. Oysa unuttuktukları birkaç şey vardı. Geçen sezonlarda ani ve hızlı atakla çıkıp golü atıp dönen Trabzonspor. Sörloth varken böyle goller çok izledik. Bu kez üç pasla Bordo-Mavililer 2’yi buldu. Golde Nwakaeme’nin pasını özel bir yere koyuyorum. Ekuban normal bir vuruşla golü atsa da Nijeryalı topu rakibinin üzerinden Ekuban’ın ayağına o kadar yumuşak düşürdü ki, sonrası çok kolay oldu.
 
60’dan sonra iki farkı yakalayan takım, aktif dinlenmeye geçti. Abdullah hoca da değişikliklerle bana 2-0 yeter dedi. Gençlerbirliği 1 golle beraberlik eşliğine kadar yaklaştı. Avcı’nın takımı Çimşir ve Newton’un takımıyla benzer ruh halinde. Takım refleksi ile geri çekilen Bordo-Mavililer, son anlarda zorlansa da kazanmayı bildi. Trabzonspor daha rahat kazanacağı maçı kendi kendine riske attı.
 
Haftaya daha zorlu ve Abdullah Avcı’yı teknik adam olarak doğru şekilde değerlendireceğimiz bir maça çıkılacak. Her şeye rağmen Trabzonspor yukarılarda kendine yer bulacak. Eğer İstanbul’da kazanırsa, ilk 4 için de iddialı olur.
 
Hoşça kalınız…
 
 

Bu yazı 648 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum