İMAMOĞLU SEVİLİYOR MU?
Nuri SAATÇI

Nuri SAATÇI

SAATÇI GÖZÜYLE

İMAMOĞLU SEVİLİYOR MU?

12 Ekim 2020 - 02:29

30 Mart- 23 Haziran seçim tarihleri Türk siyasi hayatına adeta damga vurdu. Seçilmiş başkan Ekrem İmamoğlu bu kez büyük fark 8 yüz bin atarak İBB koltuğuna,  hak ettiği yere gene geldi.
CHP adayı İmamoğlu tüm dengeleri adeta değiştirdi. Onu asıl koltuğa yakıştıran Beylikdüzü halkıdır. Zaten kendileri de  her fırsatta "ailem" diyerek söz eder minnet ve  sevgisini dile getirir. Seçim  akşamı  ilk teşekkür konuşmasını da Beylikdüzü’nde gerçekleştirdi.
 
SEÇİM GECESİ YAŞANAN MAHŞERİ KALABALIK…
Yüz binler adeta  Beylikdüzü’ne  akın etti..Benimde izlediğim seçim teşekkür konuşmasında bir kaç ifadesini almak istiyorum. Herkes birbirinin elini tutsun, uzlaşmaya geldik. Sevgi kazanacak dedim ve kazandım. Etnik köken yok, sadece İNSANLIK var. Tüm yurdumun insanlarını seviyorum.. Herkes için geldim. Genel başkana, sn Akşener’e, Saadet, MHP’li dost seçmenlerime benim için gecesini gündüzüne katan yol arkadaşlarıma  ayrı ayrı teşekkür ediyorum diyen İmamoğlu'nu çılgınca alkışlayan kalabalık davullar eşliğinde  halaylar çekerek alandan  ayrılırken yeni bir günün sabahını bekledik.
En baba kutlama sn  Cumhurbaşkanımızdan geldi. İstanbullu seçmenlerimizin başımızın üzerinde yeri var. İlk tebrik eden de  rakibi sn  Binali Yıldırım’dı. 806 bin beş yüz fark atan İmamoğlu’nu tebrik ederek başarılar dilemişti. İmamoğlu her kesle iş birliği içinde olmaya hazırım mesajını daha önce vermişti. O mesaja yanıt da geldi.
 
İMAMOĞLU NEDEN, NASIL KAZANDI?
Beylikdüzü’nde kendilerini takip eden basın mensubu, dostu olarak bir kaç değerlendirmelerde bulunacağım.
-Rakibine, oy vermeyen kişilere bile hep saygı duydu
-Beylikdüzü halkını hep ailem diye bahsederken sık sık halkla, ailesiyle iç içe oldu
-Kürt kardeşlerimiz üzerinden asla siyaset yapmadı.400 bin seçmenin gönlünü aldı.
-Son beyanatlar, imralı namesi ona çok puan sağladı
-Sosyal medya en büyük kazanımı oldu. Milyonlarca kişi sayfasına alıp ekranlardan izledi.
-17 günlük dönemindeki hizmetleri hayata geçtiğinden takdire şayan görüldü. İndirimler sayesinde  .
- Herkesle birlikte çalışacağım. Ayrım gayrım yok biz hepimiz biriz mesajı güven kazandırdı.
-İstanbul, Türkiye kazansın dedi.. Bunlar nacizane  görüşlerim olarak algılansın…
 
Biraz eskiye dönelim mi?  5 yıl önce Beylikdüzü Belediye Başkanlığı seçiminde Başkan Yusuf Uzun’a 17 bin fark yaparak başkan seçilmişti. Bu yıl yerel seçimlerde CHP li aday M.Murat ÇALIK rakibi M.Necati Işık’a  47 bin fark atarak  Beylikdüzü’ne başkan seçilerek  Ekrem  İmamoğlu’ndan mazbatasını almıştı. Ne yalan diyeyim ben 23 bin fark bekliyordum İBB seçiminde de  yanıldım 500 bin fark bekliyordum 806 bin 471 bin  fark oldu. Kendi kendime  ben mi yanıldım, seçmen mi yanıttı sorusunu sordum..
Hülasa; Belediyede  M.Murat  ÇALIK, İBB de Ekrem İMAMOĞLU.. Bir Beylikdüzü sakini olarak diyorum ki, Önce  Beylikdüzü, sonra 16 milyon İstanbullu kazanarak güzel ilçeme en güzel yatırımlar gelecek. Zira üvey ilçe konumundaydı. Nikah tazalendi 16 milyon İstanbullu davet edildi, 81 milyon cam ekranlardan izleyerek  şahit oldu..
Bu bir zafer değildir. Demokrasi yarışıydı. Kutlamalar elbet sürecek ama koca İstanbul'un yığınla birikmiş sorunları var. Trafik hala kesmekeş , yeni metrolar temizlenen Kurbagalıdere, okullar açılırken İBB yardımları ki, kurban eti yüzlerce ihtiyac sahibine vardı. Beylikdüzü’nün en az 40 yıllık alt yapı sorununda sona yaklaşıldı. Metrobüs ve suya gelen zamlar biraz hatta bayağı üzerken, kolay değil 20 milyona yakın metropol sehrin problemleri hemen kolay hallolmuyor.
Yakınen takip edip, her ay artısı ve eksisi ile sizlerle paylaşacağım.
Kalın sağlıcakla...
 
 

Bu yazı 4216 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum