Ölüm Kol Geziyor!..
Nuri SAATÇI

Nuri SAATÇI

SAATÇI GÖZÜYLE

Ölüm Kol Geziyor!..

24 Nisan 2021 - 15:27

2020 yılını neredeyse tekme-tokat atarak gönderdik . Sahi neydi o günler ? Seller, afetler ve de DEPREM..Ne uğursuz bir yıl diye 2021 yılını adeta iple çektik. Ve beklenen yıl geldi de noldu?!!

Dünya genelinde covid 19 salgını bugün ciddi anlamda tehdit etmeye, can almaya  devam ediyor.2019 yılında Çin'in wuhan kentinden  çıkan bu mikropcuk , gramcık  tüm hızıyla  ölüm sayılarının  artmasıyla  dünyaya korku sarmış durumda..

Risk  haritasında her yer kırmızıya dönüştü. Kısıtlamalar, yasaklar aldı başını gidiyor.Zaten millet eve kapanmıştı bu kez köç vuruldu..Bilim kurulu üyeleri  " mutant virüs " hızla yayılıyor, 3.dalgaya dönüyor açıklamaları gerçeği yansıtıyor.Tüm iller teyakkuza geçerek acil önlemler almaya başladı.Denetimler sıklaştı kontrol merkezlerinde istenmeyen olaylar her gün ekranlarda.Yahu bi kıçınızı kırıp oturun evinizde.Kulun yaşama şansını engellemeyin.Görevlilere zorluk çıkarmayalım.Kısıttan muaf , özel mazeretlerden dolayı  kişiler , basın dışında verilen talimatlara uyalım.

İSTANBUL EN KRİTİK METROPOL..

40  Bine yakın vaka.Hastanelerin yoğun bakım üniteleri dolu.Ne geliyorsa dışardan geldiğine göre dışardan turizm amacı güdülerek herkese taksimi, sultanahmeti açarak  önlem alıyoruz  açıklamaları bana gülünç geliyor..Salonları hurraaa doldurun, millet omuz omuza , kucak kucağa  sıcağı sıcağına o nefesler  hiç mi mikropla tanışma dı ?..Vebalı boynunuza.Siyasi emelleriniz yüzünden millet patır patır dökülüyor be..
Son üç günde 1000 ölü.Savaş çıksa bu kadar olur mu..?

YAŞ ORTALAMASI DEĞİŞTİ..

Yoğun bakımdaki hasta sayısında yaş ortalaması düştü.16-28 yaş grubu tabloyu değiştirdi. 65 yaş üzerindekilerin oranı düştü.Zaten çoğu da öldü ya..Gençlerin  bağışıklık sistemleri  güçlü olduğundan virüsü yenmiş oluyorlar.

EN BÜYÜK SİLAH "AŞI "

Aşı şart oldu. Ben de iğnelendim. FB liyim ama GS ın efsane kalecisi Simoviçi  sevdiğimden adeta  bizden  gibiydi sinovac aşısını tercih ettim. Valla orucum bozulur mu bozulmaz mı o da  muamma..!! Devletimiz hummalı çalışma içinde.İnat edenleri bile ikna ederek aşı olmalarını isteyerek işin boyutunu açıkca söylüyorlar.
Ne siyaset, ne ekonomi.. önce sağlık diyeceğiz.Şimdi can derdine düşüp virüsle kovalamaca içerisindeyiz.Çift dikiş gibi iki maskeyle dolaşır olduk..Bir sloganımız vardı hani.Birgün herkes FB li olacak diye..Ben eklenti yapıp  - Birgün herkes corona ile tanışacak !!!.Kimbilir ayaktada geçirmiş olabilir izde  vücudumuzun direncine bağlı  3 dört ay sürdüğü gibi üç dört günde de  alıp götürdüğünü unutmayalım.

MASKE-TEMİZLİK- HİJYEN  ARTI AŞI... Diyor, sağlıklı coronadan uzak günler sizlerin olsun.. Umudumuz geleceğimizin büyük teminatı gençlerimizin 23 Nisan bayramlarını kutluyor Nice 101. yıllara diyoruz... Hoşça kalınız...

Bu yazı 94 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum