ÖNCE SAĞLIK...
Nuri SAATÇI

Nuri SAATÇI

SAATÇI GÖZÜYLE

ÖNCE SAĞLIK...

27 Mart 2021 - 14:27

Cemreler bir  biri ardına düştü. Tam baharı beklerken Balkanlardan ve Sibirya'dan gelen soğuk ve karlı havalar bir anda yurdumuzu sardı. Ceviz büyüklüğündeki dolu ve sağanak yağışlar bir anda hayatı felce uğrattı.

Sağanak yağışlar kısa sürdü tabi. Ağır kış zorlukları yaşanmadı belediyelere  fazla iş düşmedi, masraf olmadı. Yağmurdan kurtulduk bu kez doluya tutulduk. Dünyayı adeta kasıp kavuran Korona ülkemizde de ciddi boyutlara  maalesef ulaştı ve tam gaz can almaya devam ederken vaka sayılarında ciddi artışlar oldu. Yaşadığım mega kent İstanbul ilk beşte yerini aldı. Neden aldı biraz sitemkar olup işi, günahı  fazlasıyla siyasilere odakladım.

Asla siyasetçi değilim her ne kadar içinde olsamda açık seçik, bağımsız olarak gördüğüm, tasvip etmediğim konuları dile getiririm. Şöyle ki üç beş kişi bir araya  gelemiyorsak, sınırlı taziyeler toplantılar yasak olsun siyasilerin aşırı emelleri binlerce kişiyi salonlara alması yetik değil. Yahu zaten her şey tıkırında her yerde tek liste, muhalefetin yok ama tıka basa doldurulan sempatizanları salonlara almak.. Oldu mu, yakıştı mı şimdi. Coronanın sevdiği, istediğ  bu değil mi. Apartman toplantılarından çekinen yöneticiler A4 kağıdı ile  sorun ve  dilekleri, hesapları gündeme getirsin, taziye ve cenazeler kısıtlı olsun, ev ziyaretleri sebep gösterilsin sonra hurraaa salonlara, al bayrağını flamanı salla gide..

Ekonomimiz oldukça kötüye giderken düşüş gösteren dolar birilerini yine  sevindirdi. Kimler karlı çıkacak? Tavan yaptı tavan. 20 ayda 4 merkez başkanı değişti. Kasa boşaldı 2 puancık faiz artırarak senet sepetle durdurulmaya çalışıldı. 50 bine yakın vatandaşa maske, kısıtlama cezaları kesildi.Trafik can almayı bıraktı cep yandı. Çekiciler habire para aktarıyor. Marketler günübirlik etiketleri değiştirirken sağlıklı beslenme sıfıra düştü  beyler.. Biber efendi 12'den inmiyor, nazlı tavuk yumurtası koli 30'dan nereden nereye. Sütü mü yazsam, meyveyi mi yeşilliği mi? Neyse ki soğan patates yerinde sayıyor..

Erken seçim havası var gibi siyasiler alanlarda mantar gibi.. Yeni tabela partilerde almış başını gidiyor. Milli değerlerimiz, andımız milli bayramlarımız eskisi gibi kutlanmıyor. Rapor ve gezi planlarına millet artık kanamıyor.

Yeni yıl maaş artışları ilk dört ayda eridi 5. aya doğru girerken Allah kerim diyeceğiz. Ordumuzla iftihar ediyoruz. Çok şükür sıkıntı yok tabi siyaset girmediği sürece. Eve kapanışlık her evde strese sebep olurken moralmen, manen çökmüş durumdayız. Önce sağlık diyor eve taşınıyoruz ama  evde  huzur kaldı mı? Gülen, şen insanları görebiliyor muyuz? Suratlar asık, taziye cenaze, başsağlığı için günümüzü iletişim araçlarıyla sağlıyoruz. Tek haneli ölümler iki haneye olmadı üç haneye ulaşırken hergün 130, 140 ölümleri tv den öğreniyoruz  Açıkçası TV lerde moral kaynağından çıktı strese soktu. Programları eleştirmeyecem o da ayrı hele ki oturumlar, Vallahi bıktırdınız ha..!!

Bu son gelişmeler elbette sağlığımızı bozarken kısıtlı hasta sayısından gelmeyen randevulardan özel hastaneler maşallah para basıyor. Herkes sözün gelişimi soranlara ağız alışmış  hep iyiyiz diyoruz ya, vallahi de iyi değiliz billahi de.. Benden söylemesi.

Esen kalın, sağlığınıza gene dikkat edin ve sakın strese girmeyin. Zaten her şey fazlasıyla içimize girmiş. Önce sağlık.. Hoşça kalınız...

Bu yazı 120 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum