Songül YILDIZ

Songül YILDIZ

Ölüyoruz...

15 Ocak 2017 - 01:44

Haftalar oldu elim hiç bir şeye uzanmıyor, uzanamıyor. Kolay olmuyor her gün yitirilen canlara bir mazeret bulup, vicdan denen sesi susturmak için günlerce bir neden bulmaya çalışmak. Uyumak, başımı yastığa rahat koyup hiç bir şey düşünmeden uyumak...

   Bombalar patlıyor güzel Ülkemde. Güzel insanlar ölüyor. Bu ölümlerde ölenleri sayı olarak artık görme, Bir insan ölmüyor, onun tüm sevdikleri, onu sevenler, doğacak çocuklar, olacağı aşklar, göreceği yollar, tutacağı eller, sarılacağı herkes, biz, umut ölüyor. Evlat acısıyla anne-baba ölüyor, Hayatlar, umutlar ölüyor, yüreklere dinmeyecek her geçen gün büyüyen acılar ekiliyor.

    Ölen insanları bulundukları mekana göre değerlendirip, ölene ve geride kalana hiç bir saygı duyulmadan acımasız, insanlık dışı düşünce ve söylemlerle karalamak ve bundan dolayı öldüklerine sevinmek!

   Toplumun belli bir kesiminde anlam veremediğimiz büyük bir öfke, bu öfkenin getirisinde insani duygulardan, düşüncelerden uzak sadece kan ve kaos ile beslenen insan görünümündeki mahluklar, hoyrat ve acımasızlıkları Ülkenin her geçen gün daha çok kan gölü haline gelmesinin nedenidir.

    Yaşanan acılara ve ölümlere sessiz kalmak bu gidişe artık dur dememek tüm yaşanan ölümlere, patlamalara suç ortaklığıdır.

    Müslümanlığın altına sığınarak istedikleri her olayı yapabileceklerini düşünenler. Yaradan’ın yarattığını vahşice katledip Allah'ı kendi kötü niyetlerine alet edip dini, ahlak kalkanı olarak kullanan, özel hayatında rezillik abidesi olanlardır.

   Ölmeyi ve öldürmeyi basit bir söylem gibi görenler ya ''canından çok sevdiği birini hiç kaybetmemiş' ya da ''çok aptal'' diye düşünüyorum. Yüreklerinde bir damla sevgi kırıntısı olmayanların ''Vatan, Millet sevgisi'' sözcüğünü sürekli kullanarak değerli sözcüğün içini boşaltmalarından yorulduk, yıldık, tiksindik.

   Yapamadıkları her şeyden nefret ediyorlar ( sanat, sevgi, bilim, eğlence) Yaptıkları hiçbir şeye ses etmiyorlar (katliam, tecavüz, hırsızlık, muhbirlik) yobaz sürüsü ile Ülke güzelliklerden uzak, yaşanması tamamen şansa bağlı bir duruma geldi.

   Miting, gece kulübü, düğün, stat, durak, cadde hiç fark etmiyor. Her gün ölüyoruz. Ölüyoruz, Ölüyoruz...

Bu yazı 2011 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum