EKEV, Kemahlıları Ağırladı

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) her ay bir İlçe sivil toplum kuruluşunu konuk ederek, birlikte organize etmeyi hedeflediği, "24 Erzincan Kültür ve Sanat Günleri" programının startını verdi...

EKEV, Kemahlıları Ağırladı

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) her ay bir İlçe sivil toplum kuruluşunu konuk ederek, birlikte organize etmeyi hedeflediği, "24 Erzincan Kültür ve Sanat Günleri" programının startını verdi...

EKEV, Kemahlıları Ağırladı
Editor: admin
10 Ocak 2018 - 00:19

EKEV'in Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği ile birlikte startını verdiği ve büyük coşkunun yaşandığı "24 Erzincan Kültür ve Sanat Günleri" programının ilk konuğu Kemahlılar oldu.

Fatih'te bulunan Erzincan Kültür Merkezi'nde düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan EKEV Başkanı Sadık Ağca, daha önce de düzenledikleri 24 Erzincan Geceleri'ni yeniden başlattıklarını belirterek, "24 Erzincan Kültür ve Sanat Günleri programının startını bugün Kemahlılar Derneği ile veriyoruz. Her ay bir ilçe derneğimizle birlikte organize edeceğimiz programla hemşehrilerimizi burada ağırlayacağız" dedi.

EKEV'in faaliyetleri hakkında da çeşitli bilgiler veren Başkan Sadık Ağca, "EKEV kuruluşundan bugüne kadar 40 bin öğrenciye burs imkanı sağlayarak, eğitimlerine katkıda bulundu. Erzincanımızın kalkınması ve hemşehrilerimizin kaynaşması için bir çok projeye imza attık. İl vakıfları arasında en çok burs veren EKEV, 20 adet taşınmaz mal varlığı ile de geleceğe umutla bakmaktadır. EKEV'in geldiği bu noktada en büyük pay sahibi olan başta Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım olmak üzere tüm hayırsever destekçilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Oral da konuşmasında, programa büyük ilgi göstererek, salonu dolduran Kemahlılara teşekkür ederek, "EKEV'in başlattığı '24 Erzincan Kültür ve Sanat Günleri' programının Kemahlılar ile başlamasından büyük mutluluk duyduk. Kemahlılar Derneği, dün olduğu gibi, bugünde yarında birlik beraberliğin olduğu her yerde olacaktır. Bizler, hemşehrilerimizin kaynaşması için düzenlediğimiz etkinliklerin yanı sıra, bölgemizin gelişmesi içi, kaymakamlığımız ve belediyemiz ile birlikte var gücümüzle çalışıyoruz" dedi.

Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Gülbey Sezgin ise konuşmasında, EKEV’in gençlerin eğitimine verdiği desteklerin yanında, kültürel çalışmalara da önem verdiğini belirterek, ERSİAD olarak her zaman vakfın yanında olduklarını söyledi.

Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan da konuşmasında, EKEV ve Kemahlıların Derneği'nin birlikte düzenlediği programda olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, ilçede yürütülen çalışmalarla ilgili çeşitli bilgiler verdi.

Erzincan Milletvekili Serkan Bayram da yaptığı konuşmada, EKEV'in önemine vurgu yaparak, "Bende öğrencilik dönemimde EKEV'den burs aldım. EKEV’den burs alan bir çok hemşehrimiz de yine bugün çok önemli makamlarda görev yapıyorlar" dedi.

Erzincan'da yapılan çalışmalar hakkında da çeşitli bilgiler veren Milletvekili Bayram, kentin sorunlarının bir bir çözüldüğünü ve kısa zamanda tüm ilçelerin doğalgaza kavuşacağı müjdesini verdi.

Yöresel ürünlerin ikram edildiği programa katılan Kemahlılar, Türk Halk Müziği Sanatçıları; Sevim Erkılıç, Filiz Kılıç, Menekşe Gül, Fehmi Güneş ve Ekrem Karakoyun'un söylediği türkülerle doyasıya eğlenirken, davul-zurna eşliğinde bol bol halaylar çektiler.

Programa, Erzincan Milletvekili Serkan Bayram, Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan, ERSİAD Başkanı Gülbey Sezgin, Bakırköy Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Taş, ERGAB Başkanı Sedat Sevim, İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Cahit Tatar, Refahiye Dernek Başkanı Feridun Süngü, Cevdet Kolak Vakfı Başkanı Hamit Erim, ERGAB, İSTERDEF ve TERDEF Başkan Yardımcısı olan Gazeteci Mehmet Gülnahar, 24 Erzincanlılar Dernek Başkanı Bayram Kola, Tercan Dernekler Federasyonu Başkan Yardımcısı Atilla Kırali, Maltepe Erzincanlılar Dernek Başkanı Recep Kaçan ile Yardmcısı sanatçı Fehmi Güneş ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Bu haber 3290 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum