ERGAB, 2017 Yılı Çalışmalarını Değerlendirdi

Erzincanlı Gazeteciler Birliği (ERGAB) üyeleri, 2017 yılının son günü yaptıkları kahvaltılı toplantıda, 2017 yılını değerlendirirken, 2018 yılında yürütülecek faaliyetlerini de masaya yatırdı…

ERGAB, 2017 Yılı Çalışmalarını Değerlendirdi

Erzincanlı Gazeteciler Birliği (ERGAB) üyeleri, 2017 yılının son günü yaptıkları kahvaltılı toplantıda, 2017 yılını değerlendirirken, 2018 yılında yürütülecek faaliyetlerini de masaya yatırdı…

ERGAB, 2017 Yılı Çalışmalarını Değerlendirdi
Editor: admin
10 Ocak 2018 - 00:48

ASILTAT'ın 11 şubesinden biri olan Fatih Şubesinde düzenlenen ve Asıltat Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Coşkun'un ev sahipliği yaptığa kahvaltıya, Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan, Kemahlılar Dernek Başkanı Mehmet Oral, Kemaliye Aşağıumutlu Köyü Dernek Başkanı Mehmet Cevandır ve ERGAB üyeleri katıldı.

Programda konuşan Erzincanlı Gazeteciler Birliği (ERGAB) Başkanı Sedat Sevim, ERGAB’ın kuruluşundan bugüne üstlendiği misyonu en güzel şekilde yerine getirdiğini ifade ederek, "Öncelikle bugün bizlere ev sahipliği yapan işadamı Ramazan Coşkun'a, kahvaltımıza katılan Başkanlarımız Osman Kemal Aslan'a, Mehmet Oral'a, Mehmet Cevandır'a ve üyelerimize teşekkür ediyorum. Bugün burada birliğimizin 2017 yılını değerlendirip, 2018 yılında yapacağımız çalışmaları belirleyeceğiz ve yeni yılda gerçekleştireceğimiz çalışmaların startını vereceğiz. 2 yıl önce kurulan ERGAB, yazılı ve görsel basında çalışan Erzincanlı gazetecilerin birlik ve beraberliğini sağlamak amacıyla kuruldu ve üstlendiği misyonu en güzel şekilde yerine getirdi" dedi.

Toplantıya ev sahipliği yapan Asıltat Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Coşkun da konuşmasında, Erzincanlı gazetecileri ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, Asıltat'ın üretim tesisi, ürünleri ve şubeleri hakkında bilgiler verdi.

Aşağıumutlu Köyü Dernek Başkanı Mehmet Cevandır da, önemli bir görev üstlenen Erzincanlı gazetecilerle bir arada bulunmaktan mutlu olduğunu belirterek, ERGAB üyelerini bir kahvaltı veya akşam yemeğinde dernek merkezinde ağırlamak istediklerini ve bundan onur duyacaklarını söyledi.

Kemahlılar Dernek Başkanı Mehmet Oral da, ERGAB üyelerinin büyük özveriyle görev yaptıklarını ve STK'lar ile Erzincanlılar arasında bir köprü olduğunu belirterek, geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda 10 Ocak Gazeteciler Günü dolayısıyla bir program organize ederek, ERGAB üyeleriyle bir araya geleceklerini söyledi.

Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan’da konuşmasında, ERGAB üyeleriyle birlikte olmaktan duyduğu memnuniyetini dile getirerek, "Toplumun en önemli haber alma kaynağı gazetecilerdir. Sizler, gurbet ile sıla arasında köprü vazifesi görüyorsunuz. Bizlerin faaliyetlerini gurbette yaşayan hemşehrilerimize ulaştırıyorsunuz. Yine gurbette ki etkinlikleri de bizlere sizler ulaştırıyorsunuz" dedi.

Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan, ilçede yapılan çalışmalar ve yeni projeler hakkında da çeşitli bilgiler verdi.

Bu haber 1185 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum