Şair Şube Müdürü Öğrenciler İle Buluştu

Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim’ de şair Şube Müdürü Hamza Çeliker Viaelant’ ta öğrenciler ile buluştu.

Şair Şube Müdürü Öğrenciler İle Buluştu

Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim’ de şair Şube Müdürü Hamza Çeliker Viaelant’ ta öğrenciler ile buluştu.

Şair Şube Müdürü Öğrenciler İle Buluştu
Editor: YALÇIN ARICI
09 Ağustos 2017 - 14:49

Çeliker Viealantta düzenlenen imza gününde ilçede bulunan okullardan gelen öğrenci ve öğretmenler ile buluşarak kitabının imza gününü düzenledi. Çeliker etkinliğe katılan öğrence ve öğretmenler ile şiir ve şairler konulu sohbet yaparak şiirin hayatımızdaki önemini tartıştılar, Şube Müdürü Hamza Çeliker şiirin hayatımızda çok büyük önemi var insanlar beklide farkında olmadan şiirler yazarak yaşamın gerçeklerini dile getirip yenilikleri ortaya koyuyor dedi.

Çeliker Şiirin kültürümüzde çok önemli bir yer olduğunu herkesin bir nebzede olsa şiirler yazarak duygularını ve yaşamın mutluluk ve acılarını dile getirdiğini hep beraber görüyoruz diyen Çeliker kimi zamanda yazılan şiirler ile yaşamla bir nevi bütünleşen eylence kavramını geliştirdiklerinin farkına varıyorlar en önemlisi ise yaşamın boş ve anlamsız olmadığını anlıyorlar dedi.

Çeliker öğrencilere ne olursa olsun bol bol kitap okuyup bilgi dağarcıklarını geliştirmeleri yolunda çağrıda bulundu. Bu çağrı aslında velilerimizinde uyması gerekir neden dersek eyer ülkemizde ne yazıkki okuma alışkanlığı pek yok okul dışındaki vakitlerimizi gezerek eylenerek geçiriyoruz yeni şeyler araştırıp bulmak ve yenilikleri okuyarak öğrenmek gibi bir isteğimiz yok. İşte tam bu noktada ben öğrencilerimize ve velilere şunu söylemek istiyorum okuyalım öğrenelim kim bilir beklide ilerleyen zaman içerisinde bizimde çocuklarımız bir şaiir, bilim adamı veya ço ünlü bir edebiyatçı olurlar dedi.

Çeliker öğrencilere ve gelen konuklara İÇİMDEKİ BEN adlı şiir kitabını imzalayarak verdi hatıra fotoğrafları çektirdi.

Haber- Yalçın Arı

 

Bu haber 1025 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum