TERDEF, Rıdvan Budak'la Devam Dedi

Tercan Dernekler Federasyonu (TERDEF) 3.Olağan Genel Kurul Toplantısı yoğun ilgi ve katılımla gerçekleştirildi. Seçime tek aday olarak giren mevcut Başkan Rıdvan Budak, güven tazeleyerek, oy birliğiyle yeniden TERDEF başkanlığına seçildi.

TERDEF, Rıdvan Budak'la Devam Dedi

Tercan Dernekler Federasyonu (TERDEF) 3.Olağan Genel Kurul Toplantısı yoğun ilgi ve katılımla gerçekleştirildi. Seçime tek aday olarak giren mevcut Başkan Rıdvan Budak, güven tazeleyerek, oy birliğiyle yeniden TERDEF başkanlığına seçildi.

TERDEF, Rıdvan Budak'la Devam Dedi
Editor: admin
09 Mayıs 2017 - 14:57

Bakırköy Belediyesi İspirtohane Kültür Merkezi'nde yapılan Genel Kurul öncesinde, TERDEF'in ev sahipliğinde kahvaltıda bir araya gelen Erzincan İlçe Dernek Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Üst Kurul ve Konfederasyon kurulması çalışmaları hakkında istişare toplantısı da yapıldı.

Tercan Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz'ın da katıldığı Genel Kurul ve kahvaltıya; MHP Güngören İlçe Başkanı Fuat Gül, Bakırköy Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Taş, ERGAB Başkanı Sedat Sevim ve Başkan Yardımcısı Mehmet Gülnahar ile Hüseyin Bilgiç, İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Hüseyin Cahit Tatar, Tercan Dernekler Federasyonu Başkanı Rıdvan Budak, Kemahlılar Dernek Başkanı Mehmet Oral, Kemaliye Folklor ve Turizm Derneği Başkanı Murat Akoğlu, Çayırlı Dernek Başkanı Ercan Boybeyi, derneklerin yöneticileri ve Tercanlılar katıldı.

Kahvaltıda, İlçe Dernek Başkanları Erzincan derneklerini bir çatı altında toplayacak olan bir üst kurul kurulması çalışmalarının devam etmesini kararlaştırdı.

Daha sonra, TERDEF 3.Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi.

 

TERDEF'DE RIDVAN BUDAK GÜVEN TAZELEDİ

Genel Kurul’un açılış konuşmasını yapan TERDEF Başkanı Rıdvan Budak, TERDEF’in Tercanlılar arasındaki birlik beraberliği sağladığını belirterek, "Kısa süre önce kurulan federasyonumuz başarılı çalışmaları ile Tercanlılar arasında hiçbir ayrım gözetmeden tüm hemşehrilerimizi bir çatı altında topladı. Önümüzdeki dönemde federasyonumuzu kurumsal bir kimliğe kavuşturma çalışmalarına ağırlık vereceğiz" dedi.

Divan Başkanlığını Cevdet Ergül, Katiplikleri Kıymet Şahin ve Ceylan Acar'ın yaptığı genel kurulda, faaliyet ve denetleme raporlarının okunup müzakeresinin ardından, TERDEF Kurucu Başkanı Süleyman Güzel Başkanlığında Danışma Kurulu kurulması kararı alındı.

Daha sonra, TERDEF’in Yönetim, Disiplin ve Denetleme Kurullarının seçimi yapıldı.

Seçime tek liste olarak giren ve 9 kişilik Yönetim Kurulu 15 kişiye çıkarılırken, Rıdvan Budak Başkanlığındaki bu liste Genel Kurul Üyelerinin tamamının oyunu alarak, oy birliğiyle seçildi.

Rıdvan Budak Başkanlığındaki Yönetim Kurulu'na; Atilla Kırali, İsmail Taş, Fuat Gül, Kemalettin Cansız, Mehmet Gülnahar, Nail Genç, Rıza Yıldırım, Handan Kantar, Sebahattin Demirci, Mustafa Acar, Kenan Yılmaz, Kasım Ülker, Can Şahin ve Hıdır Serül seçildi.

Disiplin Kurulu'na, Hasan Seyhan, İsmet Kaçmaz, Salim Yıldırım, Aziz Salt ve Cengiz Şahin,

Denetleme Kurulu'na ise, Özcan Güneş, Kenan Çelik, İlyas Coşar, Hıdır Çiçek ve Sinan Tosun seçildi.

Genel Kurul kongresi toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

Bu haber 2661 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum