'Ver Kaç'a Görkemli Gala Gecesi...

Başrollerini Kenan Ece, Bülent Çolak ve Aslıhan Güner’in paylaştığı ‘Ver Kaç’ Aqua Florya’da görkemli bir şekilde Galasını yaptı...

'Ver Kaç'a Görkemli Gala Gecesi...

Başrollerini Kenan Ece, Bülent Çolak ve Aslıhan Güner’in paylaştığı ‘Ver Kaç’ Aqua Florya’da görkemli bir şekilde Galasını yaptı...

'Ver Kaç'a Görkemli Gala Gecesi...
Editor: admin
18 Eylül 2017 - 22:24

'Ver Kaç' filminin Galası önceki gece Aqua Florya'da gerçekleşti. Filmin başrol oyuncularından Kenan Ece, geceye de yaklaşık bir yıldır birlikte olduğu sevgilisi Canan Ergüder'le ilk kez el ele geldi.

Galada; filmin diğer oyuncuları Aslıhan Güner, Bülent Çolak, Ruhi Sarı, Özgür Çoban ve Yılmaz Gruda da hazır bulundu.

 

Yapımcılığını Ego Medya Grup sahibi Kadir Gülnahar'ın yaptığı, Orçun Benli’nin yönetmenliğini üstlendiği, senaryosunu Onur Karataş ve Ali Ersin Kelleci’nin yazdığı Ver Kaç filminin kadrosunda Fatih Koyuncuoğlu, Fırat Tanış, Perihan Ünlücan, Yılmaz Gruda, Cenk Ertan, Ahmet Fuat Onan, Serdal Genç ve Ruhi Sarı yer alıyor.

Gala gecesi kokteline yoğun bir katılım ve ilgi gösterilirken, kokteylde ise konukların da sanatçılarla bol bol hatıra fotoğrafı çekildi ve sohbet imkanı buldular. Gala çok samimi bir havada geçerken, daha sonra filmi izlemeye geçildi. Filmin bititminde ise, tüm davetlilerin filmi son derece güzel bulduklarını açıklarken, özellikle ayakta alkışlamaları dikkatleri çekti.

Ayrıca Galaya katılan konuklar, böylesine her açıdan zor bir proje olarak da gösterilen ve bu filmin Yapımcılığını üstlenen Kadir Gülnahar'ı da ayrıca tebrik ederek kutladılar.

VER KAÇ Filminin Kunusu...

Gala gösterimi öncesinde ise, Duygusal ve Komedi yüklü harika bir Filim olan 'Ver Kaç' hakkında konuştuğumuz senarist Ali Ersin Kelleci, “Yaklaşık bir sene önce filmin fikri oluştu. Onur ile birlikte kendi hayatlarımızdan yola çıkarak bu filmi yazdık.

Bizim yaşadığımız şeyler bunlar. Ver Kaç, içerisinde futbol geçen, aşkın da yoğun olarak hissedildiği bir mahalle komedisi.” Onur Karataş ile birlikte yazdıkları ilk senaryo filmi oldukları da hatırlatan Kelleci, çekimleri devam eden “Dümdüz Adam” filminin senaryo editörlüğünü yaptıklarını ekledi. Ver Kaç Film 15 Eylül’den itibaren sinemalarda olacak.

Sedat ile Fikret yedikleri, içtikleri ayrı gitmeyen aynı mahallenin iki gencidir. Tek sevdaları Kadırga Spor Kulübü’dür. Kadırga Spor Kulübü çim sahaya geçemeyecek kadar yoksul bir kulüptür ve kurtarıcı olarak Hakan isimli bir futbolcuyu transfer etmek istemektedirler.

Transfer için kulübün eskilerinden Tevfik Amca arabasını bağışlar. Transfer tarihinin yaklaşması ve arabayı satmak için zamana ihtiyaçları olduğundan Sedat parayı eski sevgilisi Nazlı’nın abisi olan Reşat’tan ister. Reşat eski bir mahallelidir. Ancak zaman içinde zenginleşmiş ve başka bir hayata geçmiştir. Ve sonrasını anlatmak yerine izlemek lazım. Hem de büyük bir heyecanla izliyorsunuz ve müthiş dersler alarak da sinemadan çıkmanın mutluluğunu yaşıyorsunuz. Göreceksiniz zaten, herkese tavsiye ediyorum.

 

Başroldeki Ece ve Güner’le VER KAÇ Filmini konuştuk!..

 

Başrollerini Kenan Ece ile Aslıhan Güner’in oynadığı, yönetmenliğini Orçun Benli’nin yaptığı ‘Ver Kaç’ adlı film cuma günü vizyona girdi. İstanbul’un tarihi semti Kadırga’da yaşanan bir aşkı ve futbol tutkusunu anlatan filmde iki sevgiliyi canlandıran Ece ve Güner’le filmi ve haklarında merak edilenleri de konuştuk…

 

– Filmdeki Nazlı'dan söz eder misin?

Nazlı, Kadırga'da yaşayan bir mahalle kızı. Özü sözü bir, erkek gibi kız. Maddi durumları iyi olunca abisiyle mahalleden ayrılıyorlar ama gönlü hâlâ eski sevgilisi Sedat'ta.

– Kadırga'yı sevdin mi?

Kadırga'ya bayıldım. Benim çocukluğum da sokakta geçti. Benim çocukluğumdan sonra çocuklar sokağa çıkmaktan vazgeçti ve bilgisayar oyunlarına daldı. Sokakta oyun oynadığımız için bizim dönemin çocukları kilolu değildi.

– Film neyi anlatıyor?

Mahalle kültürünü bilmeyenler bu filmi mutlaka izlesin. Birliği, beraberliği, yokluğu, dostluğu paylaşan insanları bu filmde tanısınlar.

– Evlilik nasıl gidiyor?

‘Şefkat Tepe' dizisinde tanıştığım Mert Kılıç'la 2013'te evlendim. “Meslektaşımla asla evlenmem” diyordum ama büyük konuşmayacaksın. Şimdi çok mutluyuz. Onun da benim gibi oyuncu olması büyük bir avantaj. Gece yarısında yataktan kalkıp birlikte prova yaptığımız bile oluyor. (Gülüyor) Onun eleştirileri benim için çok önemli.

– Oyunculuk aşkı nasıl başladı?

Çocukluk yıllarımda Barış Manço Kültür Merkezi'nde tiyatro eğitimi aldım. Oyunculuk tecrübelerimi 7 yaşından beri içinde olduğum setlerde edindim, okulum setler oldu.

 

Dedemin vasiyetini yerine getirdim

– Filmi ve oynadığın Sedat karakterini biraz anlatır mısın?

Filmin konusu İstanbul'un tarihi semtlerinden Kadırga'da geçiyor. Kadırgaspor semtin gözbebeği. Ancak bir üst lige çıkabilmesi için maddi sıkıntılarını aşarak sağlam bir transfer yapması gerekiyor. Bu konuda mahalleli büyük çaba harcıyor. Sedat'a gelince, Kadırga'ya gönül vermiş bir adam. Futbolda para kazanmayı başaramamış ama kalbini temiz tutmayı başarmış. Kadırga'da bir dönem futbol oynamış, profesyonel hayata geçememiş ve sonra tribünden takımına destek olmaya başlamış. Takımda yeterli futbolcu olmayınca nöbetçi yedek olarak tribünden inip takıma dahil olmuş…

– Sedat hangi mevkide oynuyor?

Sedat forvet oynuyor ancak gol atmaktan çok arkadaşlarına pas vermeyi seviyor. Kahraman olmayı sevmiyor, şov yapmıyor, kalbiyle futbol oynuyor.

– Kenan Ece, Gerçek hayatta hiç top peşinde koştun mu?

Galatasaray'ın efsane futbolcusu ve yöneticisi Turgan Ece benim dedem. Filmi Kadırga'da çekerken dedemi tanıyanlar geldi yanıma, onu anlattılar. Filmin her yerinde dedem vardı, keşke filmi görebilseydi. Dedem Turgan Ece, futbolcu olmamı çok istemişti ama benim tek aşkım oyunculuktu. Bu filmde futbolcu rolünü üstlenerek bir anlamda dedemin vasiyetini yerine getirmiş oldum.

 

Aksiyonu çok seviyorum

– Oynamayı çok istediğin bir rol var mı?

‘Osmanlı Kıyam'da Özcan Deniz'in karısı rolüyle ata bindim, kılıç salladım, ‘Kızılelma' dizisinde ajan oldum, ‘Şefkat Tepe'de elime silah aldım. Çeşitli karakterlere büründüğüm için kendimi şanslı görüyorum. Aksiyonu seviyorum. Yıllarca karate dersleri aldım, ata binmeyi asla ihmal etmedim. Dönem dizilerinde oynamak hoşuma gidiyor.

– Sinemaseverler neden ‘Ver Kaç'ı izlesinler?

Stresli ve sıkıntılı bir coğrafyada yaşadığımız için insanımızın yüzü çok az gülüyor. Hiç kimse eskisi gibi kahkaha atamıyor. Bu filme gülmek için gitsinler.

 

Soyadımla  gurur duyuyorum

– Ece soyadını efsane güzellerimizden Keriman Halis de taşıyor. O da ailenizden biri değil mi?

1932'de Türkiye, ardından Belçika'daki yarışmada Kainat Güzeli seçilen Keriman Halis Ece benim büyük halam, dedem Turgan Ece'nin ablası. Cumhuriyet'in ilanından sonra Türk kadınını dünyaya tanıttığı için Atatürk, Soyadı Kanunu çıkınca ‘Kraliçe' anlamına gelen Ece soyadını vermiş ona. Büyük halam Kerime Halis, 2012'de aramızdan ayrılana kadar ‘Türkiye'nin Ecesi' olarak kaldı. Atatürk'ün verdiği bir soyadını taşıdığım için büyük gurur duyuyorum.

– Seninle paylaştığı anıları var mıydı?

Atatürk'ün kendisini tebrik edişini anlatırdı. Belçika'daki yarışmada birinci olunca “Türk Bayrağı olmazsa podyuma çıkmam” demiş. Bayrak bulunamayınca kendi elleriyle bayrağı dikmiş ve podyuma bayrağımızla çıkmış.

 

Tiyatro yöneticiliği deneyim işi

–  Sen aynı zamanda tiyatro da yapıyorsun. Tiyatro ne durumda? Var mı yeni projeler?

Yeni bir oyun hazırlığındayız…

– Çamurdan Tiyatro diye bir oluşumun vardı ne oldu?

Tiyatro oyunculuğu ile yöneticiliği çok farklı şeyler. Başka deneyimler gerektiriyormuş. Kapatmak zorunda kaldık.

– Peki yakında bir dizi çalışması olacak mı?

Yeni yayın dönemi için pek çok dizi teklifi aldım. Aralarından biriyle ekrana gelebilirim ancak dizi sürelerinin kısaltılması gerekiyor. 150 dakikalık bölüm süreleri de aşırı fazla.

Röportaj: Yüksel ŞENGÜL

Bu haber 3271 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum