YAZA VEDA EDERKEN…
Nuri SAATÇI

Nuri SAATÇI

SAATÇI GÖZÜYLE

YAZA VEDA EDERKEN…

28 Ağustos 2021 - 13:32

Farkında mısınız bilmem ama dünyada büyük bir iklim değişikliği yaşanıyor. Ne baharın, ne yazın ne de kışın belirgin özelliklerini yaşayamıyoruz.
Dünyayı adeta kasıp kavuran Covid, deprem, ve seller.. Coğrafyamız içinde hala da süren iç savaşlar, çatışmalar halen de sürüyor.
Pandemi süresince evlere kapandık biraz gevşeme, gevşetme, vurdum duymazlık gene aldı başını gidiyor. 300'leri aşan ölümler her gün ekranlara yansıyor, hala sayıları artıyor. Aman tekrar hatırlatalım tedbiri elden bırakmayalım.
 
Terör belasından hala kurtulamadık. Sadece bizde mi? Son Afgan bombası sanki tüm dünyaya düştü. Elbette Afgan halkı davetsiz misafirlerini, askerlerini çiçeklerle uğurlamayacaktı. Teneke çalıp " Bomba" patlattılar. Sivil asker 70 ölüm..
Dünya gündeminde hala yankıları sürerken biz de kerhen de olsa kınadık. Işleri bitti şimdi ABD çekiliyor..
 
BAKÜ'DEN GELİN ALDIK...
21 Ağustos'da tek bekar yeğenimin düğününü gerçekleştirdik. Eşimin hastalığından dolayı tek olarak memleketim Elazığ'a gitmek zorunda kaldım. İlk kez sülalemiz ve ailemize yabancı gelin geldi. Aslında hiç de yabancı degil. Kardes Azerbeycan en iyi dost ülke. Gelinimiz ailesi 10 kişiyle düğüne katılırken Türkiye-Azerbeycan dostluğu sahneye de yansıdı. Yeğenim Emin ve eşinin birlikte sahnede düeti Azeri türküsü söylemesi 300 davetliden alkış aldı. Tek üzüntüm yatalak anacığım iştirak edemedi. Köşemden tekrar genç yeğenime, sevgili eşine mutluluklar diliyorum.
 
Malum gazetecilik hayatıma memleketimde başladığım için kanal 23'den gelen daveti kırmayıp canlı yayına aldılar. Güncel konular, siyaset spor üzerine 45 dakika konuk oldum.
 
ZAFERIN 99 YILDÖNÜMÜ..
26 Ağustos Zaferini ülke olarak kutladık. 5 gün süren savaş da Türk ordusunun Yunan kuvvetlerine karşı başlattığı ve 30 Ağustos'da Türk tarihine altın harflerle yazdırdığımız en önemli zaferlerden biridir. M.Kemal Atatürk  önderliğinde Türk ordusu Anadolu'yu işgal etmeye çalışan Yunan birliklerini denize gömdük.18 Eylül'de de tamamen Anadoluyu terk ettiler. Bu zaferi bu toprakları bize kazandıran başta Dünya lideri ATATÜRK ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygıyla yad ediyoruz.
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE... YAZIKLAR OLSUN DİYEMEYENE!..
 
Son bahara girerken, kalın sağlıcakla...
 
 

Bu yazı 249 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum